Biznesmeblowy.pl

Prowadnice „Quadro” marki Hettich z pełnym wysuwem pozwalają na całkowite wysunięcie szuflady przed front szafki. Fot. Hettich

Szuflady kuchenne - zaskakująca rewolucja ruchu

  • Autor: ap
  • 13 lut 2014 13:47

Praca producentów prowadnic do szuflad kuchennych skupia się nad poprawieniem jakości ruchu. W rezultacie ich oferta prezentuje rozwiązania techniczne na miarę aktualnych potrzeb. Różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań tego typu pozwala na realizację indywidualnych projektów i co ważniejsze komfortową pracę w kuchni.

Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań na rynku akcesoriów meblowych są nie tyle „niezależne” prowadnice, co całe systemy szuflad. Połączenie dużej pojemności, możliwość udźwigu (nawet do 200 kg), zagospodarowania trudno dostępnej przestrzeni sprawiły, że stały się one głównym elementem mebli kuchennych.

W kręgu zainteresowania klientów znajdują się zwłaszcza szuflady wyposażone w prowadnice, które umożliwiają ich całkowite wysunięcie przed front szafki. To z kolei pozwala na wykorzystanie około 25% dodatkowej „aktywnej” przestrzeni. Prowadnice z pełnym wysuwem są szczególnie przydatne w szufladach płaskich, gdzie jest utrudniony dostęp do przedmiotów umieszczonych w tylnej części oraz w szufladach przeznaczonych do przechowywania przedmiotów o dużych gabarytach.

W firmie Hettich największą popularnością cieszą się szuflady wyposażone w prowadnice „Quadro” z pełnym wysuwem, z systemem cichego domykania „Silent System” oraz prowadnice „Quadro” z pełnym wysuwem i opcją „Push to open”. Prowadnice te można stosować w szufladach z drewna, tworzywa sztucznego lub ze stali. Możliwa jest także zamiana z pełnego wysuwu na częściowy bez konieczności zmiany nawierceń w korpusie. Aby zapewnić użytkownikowi pełnię komfortu użytkowania, producent opracował także zintegrowany w prowadnicy mechanizm cichego domykania szuflady „Silent System”, który sprawia, że szuflada podczas zamykania nie uderza o front korpusu.

Płynność ruchu

Prowadnice o zoptymalizowanych właściwościach oferuje także firma Blum. Dzięki „Movento”, nawet mały nakład siły wystarczy, by szuflada otworzyła się delikatnie i płynnie. Jest to odczuwalne szczególnie w przypadku małych i lekkich szuflad oraz tych z małymi uchwytami. „Movento” oferuje również wygodę regulacji. Oprócz sprawdzonej regulacji wysokości i nachylenia, układ szczelin może także zostać ustawiony za pomocą nowej regulacji bocznej i głębokości. Regulacja głębokości jest opcjonalna i znajduje zastosowanie w przypadku frontów wpuszczanych. System „Movento” dostępny jest w dwóch klasach obciążenia 40 kg i 60 kg. Dzięki temu współgra z aktualnym trendem tworzenia szerokich i nisko osadzonych szuflad oraz stosowania ciężkich frontów.

Podwyższone parametry

 

W rynkowej ofercie można znaleźć także inne produkty o wyjątkowych parametrach. Firma Hettich do ciężkich szuflad proponuje system „ArciTech” z prowadnicą „Actro” z pełnym wysuwem. Szuflady dostępne są w 4 różnych wykończeniach powierzchni: białym, antracytowym, srebrnym oraz ze stali nierdzewnej. Szuflady „ArciTech” wyróżnia lekkość przesuwania, stabilność oraz wytrzymałość przy obciążeniu nawet do 80 kg. Dodatkowo optymalnie dopasowany system cichego domykania pozwalająca na delikatne zamykanie tak ciężkich szuflad.

Z kolei nowe modele cargo "Magic" firmy Rejs wyposażone w prowadnice, których obciązenie szuflad mogą wynosić nawet do 200 kg. Układy jezdne w nowych modelach koszy "Magic" oparte są o prowadnice rolkowe lub kulkowe - zapewniające cichy wysuw szuflady z korpusu mebla.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce