Biznesmeblowy.pl

Szuflada firmy Rejs.

Szuflady zamiast półek

  • Autor: uk
  • 02 sty 2014 11:28

Półki w dolnych szafkach, zwłaszcza usytuowane na samym dole, są bardzo niefunkcjonalne. Półka wymaga schylania, klękania, a nawet wyciągania części zawartości na podłogę. Dobre szuflady charakteryzują się pełnym wysuwem, co daje pełny wgląd w ich zawartość. Mają też blokady, by nie wypadły, oraz hamulce gwarantujące ciche zamykanie. Mają też podwyższone boki i tylną ściankę, by nic się nie wysunęło.

Systemy szuflad to jedno z rozwiązań stosowanych w meblach kuchennych poza np. systemami cargo. Szuflady, najczęściej stosuje się w szerokich szafkach powyżej 80 cm - wtedy montowane w kilku poziomach mogą w pełni zagospodarować przestrzeń korpusu. W zależności od przebiegu linii frontów poziomych można wykorzystać do zagospodarowania przestrzeni szafki dwóch lub trzech szuflad, w tym np. jedną wewnętrzną. Wygoda użytkowania podpowiada również użycie systemów opartych na miękkim domykaniu. Szuflady znajdujące się w ofercie Rejs są wykonane z drutu stalowego, oparte na systemie miękkiego domykania. W nowej linii pojawiły się także szuflady z dnem tworzywowym o powierzchni antypoślizgowej. Poza tym posiadamy szuflady o szczególnym zastosowaniu np. do szafek ze zlewozmywakiem oraz szuflady z pojemnikami do segregacji odpadów – powiedziała Katarzyna Ziułkowska z firmy Rejs.

„Systemy szuflad” mają tę zaletę że praktycznie każda przestrzeń może zostać nimi zagospodarowana – potwierdził Jacek Ryznar z firmy TCo. Ale przede wszystkim trzeba zwracać uwagę, aby zastosowanie szuflad było uzasadnione pod względem użytkowym i ekonomicznym. Również istotne jest, aby szuflady były właściwie wyposażone, np. we wkłady na sztućce". Szuflady powinny być stosowane w szafkach o określonej szerokości. Często w szafkach wąskich szuflady zabierają więcej miejsca niż jest do wykorzystania. Według Jacka Ryznara, najbardziej popularne systemy szuflad to wciąż rozwiązania typu szuflady Blum „Tandem Box”. "Należy zauważyć iż na rynku istnieje cała masa kopii tego typu szuflad, ale kopiom tym daleko do standardów, jakie oferują marki takie jak Blum, Grass, Indaux czy Hettich. Systemy wiodących markowych producentów charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością, udźwigiem prowadnic, możliwościami rozbudowy i wariantów oraz dostępnością. Jeżeli firma produkująca meble, chce postawić na jakość, wysokie standardy mebli i obsługi klienta powinna sięgać po produkty dające takie możliwości. W naszej ofercie posiadamy 3 segmenty systemowe: „Ariane”, „Attraction” i „Supra”, czyli metalbox" – powiedział Jacek Ryznar.

W stałej ofercie firmy TCo. Trading pojawiły się szuflady „Attraction” hiszpańskiego producenta Indaux. Idea jakości szuflad „Attraction” łączy w sobie: niezawodność, funkcjonalność, formę i design. System szuflad „Attraction” oferuje rozwiązania, które pomogą użytkownikowi kuchni w praktyczny sposób zorganizować przestrzeń w kuchni. W systemie wykorzystano nowoczesne technologie, by dopasować wnętrze mebli do indywidualnych potrzeb klientów. Podstawą systemu „Attraction” jest metalowa szuflada z dwuściennymi bokami, które zapewniają stabilność, idealnie maskują system prowadnic i tym samym zabezpieczają je przed ewentualnym zakurzeniem, dzięki temu doskonałe właściwości jezdne pozostają niezmienne. Większą pojemność gwarantują: wysoki front i tył szuflady oraz boczne ścianki podwyższające. System podziału i organizacji wnętrza szuflad umożliwia segregację naczyń, garnków i produktów żywnościowych. TCo. Trading, aby ułatwić i usprawnić zamawianie szuflad, oferuje opakowania jednostkowe. W skład takiego opakowania wchodzi kompletna szuflada niska lub wysoka, z wszystkimi montażami, relingami itp. Takie rozwiązanie jest idealnym zarówno dla producentów, stolarzy, jak i dystrybutorów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce