Targi wewnętrzne Grupy Biesse. Fot. Biesse

Targi wewnętrzne Grupy Biesse. Fot. Biesse

  • Autor: mg
  • 20 paź 2016 10:06 (aktualizacja: 20 paź 2016 10:33)

Targi wewnętrzne Grupy Biesse

Ponad 3 tys. gości z całego świata przybyło do Pesaro Biesse Group Campus, aby wziąć udział w tradycyjnej trzydniowej imprezie (13-15 października br.), która była poświęcona innowacjom technologicznym w branży maszyn dla przemysłu meblarskiego i drzewnego.

Ilość przyjętych przez nas zamówień była aż 165 proc. wyższa w porównaniu do poprzedniej edycji, a wydarzenie przyciągnęło 16 proc. więcej gości. Wśród nich tylko 37% proc. to Włosi, co stanowi potwierdzenie międzynarodowego sukcesu imprezy. Wzrost zainteresowania jest bezpośrednio związany z technologiami Biesse opracowanymi z myślą o "Przemyśle 4.0" – mówi Federico Broccoli, dyrektor Grupy Biesse.

Grupa Biesse zaprezentowała maszyny, systemy oraz oprogramowanie przeznaczone zarówno dla dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Wiele z prezentowanych rozwiązań wpisywało się w ideę „Przemysłu 4.0”. Grupa Biesse mocno zaangażowała się w technologie uwzględniające zasady najnowszej rewolucji przemysłowej, która ma na celu redukcję kosztów, poprawę jakości pracy oraz optymalizację procesów produkcyjnych.

Digitalizacja produkcji musi być poprzedzona skokiem kulturowym, tak aby wszyscy producenci mogli w pełni korzystać z pozytywnych aspektów tego rozwoju – wyjaśnia Raphaël Prati, dyrektor marketingu i komunikacji Grupy Biesse. Chcemy pomóc naszym klientom zrozumieć, że mogą przekształcić swoje fabryki w przedsiębiorstwa cyfrowe, zyskując tym samym elastyczność i konkurencyjność – dodaje Prati.

W salonie wystawowym o powierzchni przekraczającej 5 tys. m2 pokazano prawie 50 nowatorskich rozwiązań technologicznych. Wśród nowych produktów znalazły się między innymi: kompaktowe centrum obróbcze „Rover M5”, scentralizowana pilarka „Selco WN2”, a także nowa wiertarka „Brema Eko 2.2”.

Biorący udział w wydarzeniu goście mogli również uczestniczyć w specjalistycznych seminariach poświęconych cyfryzacji produkcji. W sumie w trzech prezentacjach wzięło udział ponad 400 osób.

Impreza Grupy Biesse cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili ją powtórzyć jeszcze w tym roku w dniach 17-19 listopada br.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ