Biznesmeblowy.pl

Artemis prezentuje technologię druku UV na targach Furnica

Technologia druku UV na targach "Furnica"

  • Autor: bm
  • 28 wrz 2016 12:37 (aktualizacja: 28 wrz 2016 12:47)

Plotery służące do druku UV mają szerokie zastosowanie nie tylko w branży reklamowej, ale też w przemyśle meblarskim. Pokaz pracy ploterów pokazała firma Artemis na swoim stoisku podczas tegorocznych targów "Furnica" w Poznaniu.

Na stoisku Artemis prezentowany był cyfrowy zadruk płyt meblowych, przy wykorzystaniu premierowego urządzenia o nazwie Orion. Flatbed Orion kilka dni wcześniej był prezentowany na warszawskim Festiwalu Druku gdzie zdobył Złoty Medal przyznany przez konkursową kapitułę.

Artemis Orion to 2 stołowe plotery o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Uożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg.  Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2.05 x 1.25 lub 3.05 x 2.05. Ploter Artemis Orion UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.

Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg/m2, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce