PARTNER PORTALU
Każde drewno po przetarciu wymaga optymalizacji, dlatego firma Woodica zainwestowała w optymalizerkę Salvador Supercut 300. Fot. Teknika

Każde drewno po przetarciu wymaga optymalizacji, dlatego firma Woodica zainwestowała w optymalizerkę Salvador Supercut 300. Fot. Teknika

  • Autor: mg
  • 16 paź 2017 09:51 (aktualizacja: 24 paź 2017 08:29)

Teknika dostarczyła maszyny optymalizujące produkcję mebli drewnianych

Firma Woodica, producent mebli z litego drewna, wzbogaciła swój park maszynowy o nowe rozwiązania, wśród których znalazły się między innymi optymalizerka, szlifierka i centrum obróbcze. Ich dostawcą była Teknika, dystrybutor włoskich maszyn Biesse, Costa czy Salvador.

W Woodice wytwarzanie są kolekcje mebli sosnowych, bukowych oraz dębowych. W przypadku drewna dębowego jego cena w ostatnim roku wzrosła w niektórych nadleśnictwach nawet dwukrotnie. To oznacza jedno - producent korzystający z tego surowca musi jeszcze baczniej patrzeć na każdy etap procesu produkcyjnego, aby jak najbardziej ograniczyć straty materiałowe i jeszcze efektywniej wykorzystać każdy kawałek drewna.

Dąb od zawsze był przez nas traktowany jako synonim trwałości i piękna. Meble dębowe są solidne, dostojne i unikalne, a nasze są w 100 procentach wytwarzane z litego dębu - mówi Mateusz Surmiak, właściciel firmy ze Świnnej Poręby koło Krakowa.

Z dębu w Woodice powstają zarówno stoły, krzesła, jak i masywne biurka, ale także sypialnie: łóżka, komody i szafy.

Do zakładu w Świnnej Porębie koło Krakowa przywożone są dłużyce. W ten sposób producent ma pełną kontrolę nad jakością surowca. Każde drewno po przetarciu wymaga optymalizacji, dlatego firma zainwestowała w optymalizerkę "Salvador Supercut 300".

Jej zaletą jest system podwójnego posuwu materiału oraz możliwość cięcia całych pakietów - wyjaśnia Grzegorz Chylak z Działu Handlowego firmy Teknika.

Firma Teknika dostarczyła do zakładu Woodica również sterowane numerycznie 5-osiowe centrum obróbcze "Biesse Rover A". Nie tylko rozkrawa ono formatki, ale również wykonuje frezowania pod prowadnice czy nawiercenia pod zawiasy.

Nad jakością powierzchni drewnianych elementów meblowych czuwa w zakładzie Woodica włoska szlifierka szerokotaśmowa marki Costa.

To jeden z najmocniejszych modeli, ale, co najważniejsze, doskonale sprawdza się w szlifowaniu drewna liściastego, które jest twarde i wymaga odpowiedniego doboru taśmy szlifierskiej - mówi Grzegorz Chylak.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ