Tkanina Baku. Fot. Pik Collection

Tkanina Baku. Fot. Pik Collection

  • Autor: bm
  • 03 lis 2016 11:26 (aktualizacja: 03 lis 2016 11:40)

Tkaniny meblowe o wyjątkowych właściwościach

Tkaniny o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych są wysoko cenione na rynku. Idealnie sprawdzają się we wnętrzach użyteczności publicznej, hotelach czy restauracjach, ale coraz częściej są poszukiwane także przez klientów indywidualnych, którzy oczekują wysokiej jakości od mebli tapicerowanych.

Jedną z firm, które koncentrują się na sprzedaży tkanin o podwyższonych parametrach jest Muraspec – w jej ofercie znajdziemy produkty marki Skopos, które świetnie sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej (hotele, biura, restauracje, statki pasażerskie, kliniki i szpitale), gdzie w nienagannym stanie służą swoim użytkownikom przez długie lata. Dzięki wzmocnieniu Trevira tekstylia są odporne na ogień i zniszczenie spowodowane zużyciem. Są też trwałe jeśli chodzi o ścieranie. „Chamonix” to paleta tkanin, których design oparty jest na miękkich szenilowych materiałach, skoncentrowany wokół wzoru jodełki (pojedynczej i podwójnej). Tkaniny z linii „Chamonix” są trwałe i odporne na ścieranie (wytrzymałość powyżej 60 tys. cykli Martindale'a).

W ofercie firmy Toptextil jakiś czas temu zadebiutowały dwie kolekcje stworzone w najwyższym standardzie trudnopalności. Są to kolekcja krat „Royal Great” i dopasowana kolorystycznie kolekcja koordynatów „Royal”. Kolekcje te stworzone zostały z myślą o instytucjach użytku publicznego takich, jak szkoły, czy hotele, ale także o wszystkich tych, którzy pragną bezpieczeństwa dla siebie i swojej rodziny. Pozytywnie przeszły procesy certyfikacyjne w prestiżowym brytyjskim instytucie FIRA zgodnie z normą BS5852 Part 1 Source 1 i 2. Tkaniny objęte tym atestem opóźniają rozprzestrzenianie się ognia, którego źródłem jest tlący się papieros, a nawet paląca się zapałka. Przeznaczone są do zastosowań specjalistycznych, gdzie konieczne jest spełnienie wysokich norm bezpieczeństwa.

Na trwałość i niezniszczalność tkanin meblowych wpływ ma między innymi zastosowanie odpowiednich włókien. Produkty z oferty firmy PIK Collection w większości są wykonane z włókien poliestrowych, co sprawia, że tkaniny te są wytrzymałe na ścieranie. "Nitka poliestrowa charakteryzuje sie wysoka odpornościa i wytrzymałością na scieranie i użytkowanie. Z uwagi na to, że włókna te są syntetyczne, bardzo szybko schną i bardzo mocno ograniczają wchłanianie jakichkolwiek płynów, co przy użytkowaniu już produktu końcowego, czyli mebli, ułatwia utrzymanie go w czystości." - wyjaśnia Andrzej Koros z firmy PIK Collection.

Czytaj cały artykuł - w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ