Kuchnia z linii KAMPlus zyskała dodatkową ozdobę w postaci designerskich gałek. Fot. KAM Kuchnie

Kuchnia z linii KAMPlus zyskała dodatkową ozdobę w postaci designerskich gałek. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: mg
  • 05 paź 2016 14:25 (aktualizacja: 07 paź 2016 13:54)

Uchwyty dekoracyjne do kuchni - wzrost sprzedaży

Kuchnie z frontami bezuchwytowymi wcale nie stanowią dominującego segmentu sprzedaży. Nadal modne są zabudowy z ciekawymi uchwytami, które podkreślą charakter wnętrza. Potwierdzają to zarówno wyniki sprzedażowe, jak i opinie producentów oraz projektantów.

Tak jak biżuteria jest dopełnieniem eleganckiej garderoby, tak uchwyty są jednym z istotnych elementów tworzących design mebli kuchennych. W przeciwieństwie do tej pierwszej nie pełnią wyłącznie funkcji ozdobnej – chociaż jest ona niezwykle istotna – dla wielu użytkowników uchwyty to wciąż najwygodniejszy sposób otwierania kuchennych szafek i szuflad.

Niezależnie od dominującego od kilku sezonów w meblach kuchennych trendu na fronty bezuchwytowe duża grupa użytkowników naszych kuchni nie chce z nich rezygnować – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka w Spółce Meblowej KAM z Milejewa. Dlatego do starannie wyselekcjonowanej oferty uchwytów, jakie proponujemy do naszych linii wzorniczych mebli, staramy się wprowadzać na bieżąco interesujące nowości, które umiejętnie podkreślą styl mebli i trafią w gusta różnorodnych odbiorców.

Planowanie zabudowy kuchennej wymaga niezwykłej dbałości o szczegóły. Zwłaszcza jeżeli są to tak istotne detale jak uchwyty, które mogą zaważyć na efekcie końcowym. Odpowiednio dobrany uchwyt zaakcentuje styl kuchni i podkreśli design całości. W odwrotnej sytuacji może zniweczyć efekt, przytłaczając meble nieprzemyślanym kształtem czy kolorem.

Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z oryginalnych rozwiązań – przekonuje projektantka. Zwłaszcza, jeżeli chcemy podkreślić indywidualny charakter naszej kuchni. Takim mocnym akcentem mogą być na przykład uchwyty w postaci designerskich gałek. Nie znajdziemy ich w ofercie gotowych zestawów, ale w prestiżowych liniach mebli studyjnych.

Innym sposobem, aby zapobiec aranżacyjnej nudzie, są kolorowe wkładki pod uchwyty wpuszczane. To nowa propozycja w ofercie producenta kuchni z Milejewa. Taki kolorowy akcent to sposób na ożywienie stonowanej zabudowy w monokolorze.

Niezależnie od pojawiających się nowości w ofercie uchwytów meblowych znajdują się propozycje wzornicze, które od lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel. Funkcjonalne uchwyty relingowe, a także tworzące jedną linię z frontem uchwyty wpuszczane czy zintegrowane, gdzie wyprofilowane zagłębienie pomaga w wygodnym otwieraniu frontów, to już klasyka, która na stałe weszła do kanonu wzorniczego uchwytów kuchennych.

Trudno również wyobrazić sobie kuchnię urządzoną w wysmakowanym stylu retro z frontami bez uchwytów. Odpowiednio dobrane do dekoru frontów podkreślą charakter wnętrza, zwłaszcza gdy skomponujemy je z innymi stylizowanymi dodatkami, np. relingami kuchennymi.

Oprócz walorów estetycznych, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, uchwyty meblowe muszą być przede wszystkim praktyczne, wygodne w użytkowaniu i wykonane z tworzyw wysokiej jakości.

Musimy pamiętać, że uchwyty, na które się zdecydujemy w naszych meblach, będą wielokrotnie otwierały i zamykały fronty szafek czy szuflad – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. Nie wystarczy, że będą atrakcyjne, jeżeli będą miały niewygodny kształt i trudno je będzie uchwycić dłonią. Albo, co gorsza, z powodu słabej jakości nie wytrzymają trudów codziennej pracy w kuchni.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ