Kolekcja Tiffany z oferty sieci Agata. Fot. Agata

Kolekcja Tiffany z oferty sieci Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 07 sie 2017 12:46 (aktualizacja: 07 sie 2017 16:26)

Agata SA planuje otwarcie kolejnych salonów

Agata SA kontynuuje strategię rozbudowy swoich salonów nie tylko w największych aglomeracjach, ale też w mniejszych miastach. Potwierdzeniem tego jest otwarcie kolejnego salonu wyposażenia wnętrz w województwie podkarpackim. Już od połowy sierpnia z jego oferty będą mogli korzystać mieszkańcy Stalowej Woli i okolic.

Czytaj też: Jak produkowane są meble metalowe w zakładach Malow?

Zgodnie z planami strategicznymi, Agata SA planuje budowę średnio 3 nowych salonów rocznie do 2020 roku, powiększając tym samym powierzchnię handlową o prawie 200 tys. m2.

Aktualnie wprowadzamy nowy format obiektu handlowego – salon jednokondygnacyjny o powierzchni zabudowy ok. 6.200 m2 i przestrzeni ekspozycyjnej na poziomie 5.000 m2. Jednym z naszych założeń jest to, aby nowe obiekty handlowe wpisywały w istniejącą zabudowę i charakter danego miasta, dlatego w przypadku Stalowej Woli zdecydowaliśmy się na budowę salonu w ramach istniejącej już Galerii Vivo – komentuje Marcel Rodak, dyrektor ds. rozwoju Agata SA.

Sieć Salonów Agata rozwija się na terenie całej Polski. Marka inwestuje nie tylko
w największych aglomeracjach, ale również w miastach o mniejszej liczbie ludności. Budowa salonu w Stalowej Woli rozpoczęła się w grudniu 2016 roku i trwała 8 miesięcy. Oficjalne otwarcie salonu nastąpi 18 sierpnia. Dla odwiedzających zostały przygotowane atrakcyjne promocje.

Do tej pory mieszkańcy Stalowej Woli czy Tarnobrzega musieli odbyć ponad godzinną podróż, aby odwiedzić nasz salon w Rzeszowie. Chcemy systematycznie ułatwiać dostęp do naszej oferty, dlatego nie tylko budujemy nowe salony, ale też inwestujemy w rozwój e-commerce, czyli sprzedaż mebli i artykułów wyposażenia wnętrz przez Internet  –   dodaje Marcel Rodak.

Pojawienie się dużego salonu sprzedaży w danym mieście to również wymierne korzyści dla społeczności lokalnej, ponieważ każda nowa inwestycja to dodatkowe miejsca pracy. Dzięki salonowi Agata w Stalowej Woli pracę znajdzie ok. 70 mieszkańców miasta. Potrzebni będą m.in. sprzedawcy, kasjerzy, magazynierzy, serwisanci, projektanci mebli kuchennych, specjaliści ds. dokumentacji księgowej, a także osoby na stanowiska kierownicze. 

Agata SA to sieć wielkopowierzchniowych salonów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce, obejmująca 21 wielkopowierzchniowych salonów zlokalizowanych w całym kraju. Poprzez punkty sprzedaży detalicznej i e-commerce oferuje kolekcje do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni, jadalni i kuchni, a także szeroką gamę produktów i akcesoriów do aranżacji wnętrz. Marka zapewnia dostęp do artykułów ponad 250 krajowych i zagranicznych producentów. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ