Fot. Swiss Krono

Fot. Swiss Krono

  • Autor: bm
  • 04 lis 2016 08:12 (aktualizacja: 04 lis 2016 09:11)

Akcja sadzenia drzewek ze Swiss Krono

Firma Swiss Krono już po raz czwarty zainicjowała wspólne sadzenie drzewek na terenie Żar. W tym roku spółka zaprosiła do współpracy dzieci z Zespołu Szkół w Grabiku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. 28 października pomiędzy obwodnicą a ogródkami działkowymi „Relaks” posadzono 250 drzewek.

Akcja „Posadź drzewko ze Swiss Krono” to część programu Kronoland, który skupia wszystkie działania na rzecz środowiska, prospołeczne oraz dobroczynne podejmowane przez spółkę w regionie. 

W czwartej edycji akcji wzięło udział łącznie 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Żarach oraz Zespołu Szkół w Grabiku. Uczniowie, korzystając ze wskazówek pracowników Swiss Krono, leśniczego Michała Szczepaniaka z Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie oraz działkowców z Rodzinnych Ogrodów Relaks, sadzili dęby, klony, brzozy, buki, platany, katalpy i morwy. W akcji uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych samorządów. Gmina oraz miasto od lat współpracują z żarską spółką zarówno w obszarze lokalnych inwestycji, jak i akcji społecznych.

Akcja „Posadź drzewko ze Swiss Krono” to stały element naszej aktywności na płaszczyźnie edukacji i ekologii. Dla uczniów, to żywa i praktyczna lekcja przyrody. W tym roku po raz drugi, w akcji sadzenia drzewek uczestniczyli działkowcy z pobliskich ogródków. Udział działkowców i młodzieży we wspólnej akcji i sadzenie drzewek ramię w ramię, to wspaniała okazja aby łączyć wiedzę, doświadczenie z pasją i zaangażowaniem, tworząc zielone zakątki, tak ważne w każdym większym mieście. Sukces tej akcji pokazuje, że wspólnymi siłami, możemy zrobić wiele dobrego dla miasta. W czterech trzech edycji akcji Żary zyskały ponad 2.000 nowych drzew i krzewów” – mówi Jarosław Masina, kierownik działu marketingu w Swiss Krono. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ