Alina Szynaka, wiceprezes firmy Szynaka Meble (czwarta od lewej). Fot. Serwis organizatorów

Alina Szynaka, wiceprezes firmy Szynaka Meble (czwarta od lewej). Fot. Serwis organizatorów

  • Autor: mg
  • 26 paź 2016 08:55 (aktualizacja: 26 paź 2016 09:44)

Alina Szynaka dyskutowała o firmach rodzinnych

17 października br. w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa związana z premierą raportu Fundacji Firmy Rodzinne ,,Polacy o firmach rodzinnych 2016. Firmy z przyszłością". W wydarzeniu uczestniczyła Alina Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble.

Raport powstał po to, by ośmielić polskie firmy rodzinne do mówienia o sobie: jesteśmy już w momencie, gdy warto stawiać na swój dorobek, swoje nazwisko i swoją historię - zaznaczyła prezes Fundacji Firmy Rodzinne Katarzyna Gierczak-Grupińska.

Według badania, którego wyniki prezentowane są w raporcie, Polacy cenią rodzinną przedsiębiorczość, chcą ją wspierać. Dynamicznie rośnie również liczba Polaków gotowych zapłacić więcej za produkty z firm rodzinnych niż za ich odpowiedniki wytworzone w firmach o nie-rodzinnym charakterze. W badaniach przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Firmy Rodzinne w sierpniu 2016 roku taką deklarację złożyło 43% badanych. To o ponad 7 pkt. proc. więcej niż w zeszłym roku i 30 pkt. proc. więcej niż dwa lata temu. Ważny jest również fakt, że blisko 1/3 Polaków wiąże swoją przyszłość z firmami rodzinnymi – chce podjąć pracę w jednej z nich lub założyć własne rodzinne przedsiębiorstwo.

Firma Szynaka Meble jest modelowym przykładem rodzinnej firmy w branży meblarskiej. Obecnie pracuje w niej trzecie pokolenie rodziny Szynaka, a rośnie już czwarte w osobach wnuków – Antoniego, Franciszka i Henryka. Co więcej, w firmie Szynaka-Meble pracują także całe pokolenia rodzin – od ucznia obywającego praktykę zawodową, po pracownika z 30-letnim stażem pracy. Rodzinny charakter firmy Szynaka Meble jest ważnym elementem budowania wizerunku tej marki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ