Plakat promujący musical Zakonnica w Poznaniu. Fot. Teatr Muzyczny w Poznaniu

Plakat promujący musical Zakonnica w Poznaniu. Fot. Teatr Muzyczny w Poznaniu

  • Autor: mg
  • 29 wrz 2016 10:15 (aktualizacja: 29 wrz 2016 10:46)

Balma została sponsorem znanego musicalu

Balma, producent mebli biurowych, została sponsorem musicalu "Zakonnica w przebraniu", którego polska prapremiera odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu 1 października br. Firma z Tarnowa Podgórnego często obejmuje mecenatem wydarzenia o charakterze społeczno-kulturalnym, widząc w nich dobry sposób na budowanie wizerunku marki.

Balma została sponsorem musicalu "Zakonnica w przebraniu", który przygotował Teatr Muzyczny w Poznaniu. Powstał on na podstawie  kultowego filmu z 1992 roku z Whoopi Goldberg w roli głównej. Światowa premiera „Zakonnicy w przebraniu” odbyła się w 2009 roku w Londynie. Dwa lata później spektakl zadebiutował na Broadwayu.

Autorem muzyki jest Alan Menken, laureat nagrody Tony oraz zdobywca ośmiu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej, zaś poznańską wersję reżyseruje Jacek Mikołajczyk.

Jeżeli coś nas porusza, to dlaczego mielibyśmy mówić o tym szeptem?. Tak twierdzi jedna z zakonnic, bohaterek naszego musicalu i to właściwie jego motto. Zakonnica w przebraniu to spektakl także o tym, że nie trzeba bać się zmian, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wydają się rewolucyjne, a sam duch zmian jest równie inspirujący, co inny Duch, mający przecież podstawowe znaczenie dla zakonnic. W ogóle musical i kościół mają ze sobą wiele wspólnego: i tu, i tu śpiewa się o miłości. Czasem, jak się okazuje, w gorących rytmach disco - mówi Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ