Meble firmy Benix. Fot. Archiwum

Meble firmy Benix. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 21 paź 2016 09:06 (aktualizacja: 21 paź 2016 10:40)

Benix rozwija fabrykę w Grodkowie

Benix, producent mebli tapicerowanych, poszukuje nowych pracowników w związku z otwarciem kolejnego oddziału w Grodkowie. Obecnie firma potrzebuje około 40 dodatkowych osób, głównie krawców i szwaczki. Benix w swoich fabrykach w Mroczeniu i Grodkowie zatrudnia już prawie 700 osób.

Znalezienie wykwalifikowanych pracowników jest kluczowym warunkiem, od którego firma Benix uzależnia dalszy rozwój zakładu w Grodkowie. Nowa inwestycja pod nazwą "Szwalnia Grodków" jest realizowana od początku 2016 roku w kilku etapach. Obecnie w dwukondygnacyjnej hali produkcyjnej o powierzchni pond 1 tys. m2 działają nowoczesne maszyny szwalnicze m.in. firm Adler oraz Juki. Na piętrze pracuje już 25 szwaczek. Do zagospodarowania pozostaje jeszcze parter obiektu. Zostaną tam zamontowane kolejne maszyny pod warunkiem uzupełnienia zespołu. Wzrost produkcji będzie również warunkowany sytuacją rynkową, ale ta w przypadku sprzedaży mebli tapicerowanych wykazuje trend wzrostowy zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Fabryka Mebli Benix z siedzibą w Mroczeniu (powiat kępiński) powstała w 1993 roku. Obecnie dysponuje dwoma nowoczesnymi obiektami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 35 tys. oraz rozbudowanym parkiem maszynowym. W 1996 roku zatrudniała ok. 100 pracowników, w tej chwili jest ich 700. W ofercie Fabryki Mebli Benix znajdują się: narożniki, sofy i fotele produkowane z tkanin tapicerskich i skór naturalnych. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ