Biznesmeblowy.pl

Finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Fot. Serwis organizatora

Branża meblowa w konkursie Przedsiębiorca Roku

  • Autor: bm
  • 02 gru 2015 15:41 (aktualizacja: 07 gru 2015 08:05)

Przedsiębiorcy z branży meblowej znów znaleźli się w gronie finalistów konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Nagrodę Specjalną otrzymał Maciej Formanowicz, prezes Fabryk Mebli Forte. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas Gali Finałowej w dniu 25 listopada.

Konkurs „Przedsiębiorca Roku” to globalna inicjatywa, która promuje najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs organizowany jest od 1986 roku i uczestniczy w nim ponad 50 państw z całego świata. Jury, niezależne od EY, podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę takie aspekty jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. W tegorocznej edycji było 12 finalistów - właścicieli i przedstawicieli najważniejszych polskich firm. Wśród nich znalazło się dwóch przedstawicieli branży meblowej: Maciej Formanowicz, prezes Fabryk Mebli Forte i Daniel Mzyk, prezes Grupy Paged.

Maciej Formanowicz otrzymał podczas Gali Finałowej Nagrodę Specjalną - za stworzenie silnej marki, rozpoznawalnej na świecie. Spółka Forte rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 roku, a od 1996 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie . Jest czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Eksport stanowi 82% produkcji spółki – firma posiada własne organizacje sprzedaży na najważniejszych rynkach. 

Przy okazji tego sukcesu warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku główną nagrodę zdobył Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce