Targi M.O.W. 2016

Targi M.O.W. 2016

  • Autor: bm
  • 06 paź 2016 09:37 (aktualizacja: 07 paź 2016 10:54)

Co pokazali wystawcy na targach M.O.W 2016 - fotorelacja

Odwiedzający tegoroczne targi meblowe M.O.W. w Bad Salzuflen (18-22 września) mieli okazję obejrzeć ofertę ponad 400 firm z 38 krajów. Organizatorzy podkreślają, że znacząca większość producentów to stali wystawcy targów M.O.W. Powierzchnia ekspozycyjna w centrum targowym zajęła 80 tysięcy m2.

Frekwencja dopisała, a efekt biznesowy został osiągnięty – wiele kontraktów podpisywano “na gorąco”, co jest charakterystyczne dla targów M.O.W., które mają charakter typowo handlowy. Wśród zwiedzających byli zarówno kupcy z tradycyjnych sklepów meblowych, jak I sprzedawcy sklepów internetowych, przedstawiciele związków zakupowych, studiów z wyposażeniem wnętrz, a także marketów z artykułami budowlanymi I wykończeniowymi typu DIY. Wielu gości przyjechało spoza Niemiec – łącznie z blisko 60 krajów. Była to większa liczba niż w zeszłym roku, co wskazuje na wzrost międzynarodowego charakteru targów. Najwięcej zwiedzających przyjechało z Belgii, Francji, Włoch, Polski, Holandii, Austrii I Szwajcarii. Nie zabrakło przedstawicieli dużych sieci handlowych, m. in. Lutz, Kika, Conforama, Agata, But, Warings, czy Home Retail.

Wystawcy tegorocznej edycji pokazali wiele nowości meblowych – większość z nich przeznaczona jest do produkcji seryjnej i dostępna na zamówienie. Prezentowane kolekcje wskazują na kilka wiodących w tym sezonie trendów w aranżacji wnętrz i w meblarstwie. Widać, że w cenie jest lite drewno i okleiny, które je doskonale imitują, wraz z całą gamą efektów dotykowych, odwzorowaniem naturalnych struktur itp. Modne są wzory inspirowane naturalnym kamieniem, głównie marmurem, ale też betonem. W tapicerce królują sofy z funkcjami relaksu I ruchomymi zagłówkami, nie zabrakło też ciekawych akcentów, np. foteli typu chesterfield.

Na targach M.O.W. wystawiło się sporo firm z Polski, między innymi: Tombea I Bizzarto, Libro, Sits, Telmex, Grupa IMS, Poldem czy Deftrans. Dla polskich eksporterów M.O.W. to jedna z najważniejszych zagranicznych imprez targowych, na których mają okazję spotkać się ze swoimi kontrahentami z Niemiec i nie tylko.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ