PARTNER PORTALU
Stolik kawowy z mchem to doskonałe rozwiązanie do salonu urządzonego w naturalnej stylistyce. Fot. Malita Just Wood

Stolik kawowy z mchem to doskonałe rozwiązanie do salonu urządzonego w naturalnej stylistyce. Fot. Malita Just Wood

  • Autor: mg
  • 18 lip 2016 13:41 (aktualizacja: 18 lip 2016 14:51)

Debiut nowej marki meblarskiej

Na polskim rynku zadebiutowała nowa marka meblarska - Malita Just Wood. Jej założyciele łączą klasyczne rzemiosło z nowoczesnymi rozwiązaniami. W ofercie mozna znaleźć wykonane ręcznie stoły oraz stoliki kawowe, głównie z naturalnych materiałów i surowców, takich jak drewno, żywica oraz mech.
 

Marka Malita Just Wood powstała w 2016 roku. W jej ofercie znajdują się stoły oraz stoliki kawowe wykonane ręcznie z naturalnych materiałów. Dają one możliwość szerokiej personalizacji elementów wyposażenia wnętrza. Twórcami nowej marki są Ela i Przemek Malita.

Pomysł projektowania wyszedł przy adaptacji naszego mieszkania na poddaszu. Jesteśmy bardzo skrupulatnym "zespołem", dlatego ten remont trwał aż dwa lata. Poprzedzony był dokładną analizą aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Przeglądnęliśmy setki tysięcy stron czasopism i stron internetowych. Wyłuskaliśmy co nam się podoba i przenosiliśmy to na nasz grunt. Wszystkie meble, zabudowy wykonywała złota rączka – Przemek – mówi Ela Malita.

 Gdy dobrnęliśmy do realizacji stołu jadalnianego, okazało się, że mamy pomysłów od groma, nie polegały one na powielaniu, a były całkiem nietypowe i oryginalne. Wykonaliśmy pierwszy stolik, a później kolejne. Eksperymentując dalej, wystawiliśmy je na aukcji internetowej na sprzedaż i co się okazało… Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. I tak się zaczęło – dodaje Ela Malita.

Projektanci z Malita Just Wood łączą naturalne rozwiązania z nowoczesnymi technologiami. Korzystają z drewna, błękitnego szkła i żywicy, ale też z... mchu.

Chcieliśmy zaszczepić kawałek lasu w naszych projektach. Zieleń ma niesamowity wpływ na nasze samopoczucie. W aranżacji wnętrz już zagospodarowujemy zieleń na ścianach, a dlaczego tego nie zrobić w stołach i stolikach kawowych? Miło jest wypić kawę czy zjeść kolację w towarzystwie mikrolasu. Zwłaszcza, że nasze stoły z mchem są bardzo praktyczne. Rośliny te już nie rosną, nie mają zapotrzebowania ani na wodę, ani na światło – mówi Ela Malita.

Klienci mogą dopasować meble do specyfiki swoich wnętrz. Dostępne modyfikacje dotyczą zastosowanych materiałów, kształtów, rozmiarów, a nawet detali wykończenia. Obecnie projekty Malita Just Wood można zobaczyć w showroomie Forum Designu, mieszczącym się przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ