Fotel biurowy Capella. Fot. Kinnarps

Fotel biurowy Capella. Fot. Kinnarps

  • Autor: bm
  • 24 lis 2016 09:57

Dynamika siedzenia - jakie musi być krzesło biurowe?

"Obserwujemy, że zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym oczekiwania świadomych klientów oscylują wokół kwestii komfortu i szeroko pojętego zdrowia pracowników z jednej strony, a funkcjonalnością i efektywnością wykorzystania z drugiej" - mówi Aleksandra Krawsz, marketing & PR manager w firmie Kinnarps Polska.

Jakie są najnowsze technologie stosowane w fotelach biurowych? Jakie są pod tym względem oczekiwania rynku?

Paradoksalnie siedzenie wiąże się z ruchem. Nasze krzesła są wyposażone w mechanizmy Synchrone™ i Free Float™, dzięki czemu automatycznie dostosowują się do kształtu ciała użytkownika i stymulują naturalny sposób poruszania się w pozycji siedzącej. Komfort siedzenia sprawia, że czujemy się lepiej mimo upływu czasu w pracy i możemy zachować wysoką wydajność. Obserwujemy, że zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym oczekiwania świadomych klientów oscylują wokół kwestii komfortu i szeroko pojętego zdrowia pracowników z jednej strony, a funkcjonalnością i efektywnością wykorzystania w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy, i co za tym idzie designem, jakością, trwałością. Najnowszą serią foteli obrotowych jest Capella, wykorzystująca innowacyjny mechanizm, który zapewnia komfort pracownikom w trakcie wykonywania rozmaitych zadań w biurze. 

Czy segment krzeseł konferencyjnych uważają Państwo za rozwojowy? Jeśli tak to w jakim kierunku rozwija się on pod względem wzorniczym i technologicznym?

Zdecydowanie w kierunku wieloelementowych rodzin siedzisk, które tworzą harmonijne stylistycznie otoczenie pracy, zarazem spełniając liczne funkcje, których wymaga środowisko pracy oparte na aktywności (activity-based working) oraz zespół pracowników o zróżnicowanych potrzebach i preferencjach związanych z demografią, płcią, czy temperamentem. Projekty naszych najnowszych serii siedzisk podążają w kierunku wzornictwa integracyjnego (inclusive design). Doskonałym przykładem wzornictwa integracyjnego jest seria krzeseł Embrace zaprojektowana przez Stefana Brodbecka, która łączy wymagania zrównoważonego rozwoju, sukces rynkowy z mianem najczęściej nagradzanego produktu marki Kinnarps. Krzesło Embrace zdobyło wiele prestiżowych nagród, m.in. Green Good Design Award, Red Dot Award 2015, IF Design Award 2015 oraz German Design Award 2016.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ