Fot. Egger

Fot. Egger

  • Autor: bm
  • 02 lis 2016 08:28 (aktualizacja: 02 lis 2016 12:34)

Egger i inni inwestują na Warmii i Mazurach

Grupa Egger zamierza zbudować zakład przetwórstwa drewna w Biskupcu w pobliżu Olsztyna. Powstaną tam hale i magazyny o łącznej powierzchni 170 tys. m2. To jednak nie jedyna związana z branżą meblową inwestycja, planowana na terenie Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja Eggera realizowana będzie za przez nowo utworzoną spółkę celową Horizont Project Development sp. z o.o. Projekt inwestycyjny obejmuje budowę od podstaw dużego zakładu przetwórstwa drewna, w którym oprócz płyt wiórowych i melaminowanych produkowane będą gotowe panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Fabryka powstanie na obszarze blisko 88 ha. Plan przewiduje budowę obiektów produkcyjno-magazynowych o łącznej powierzchni ok. 170 tys. m2. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec 2021 roku.

Rozbudowę planuje też Fabryka Mebli Taranko w Morągu, która ostatnie zezwolenie na inwestycję w W-MSSE dostała rok temu i jest w trakcie jego realizacji. Firma zbuduje magazyn, dzięki czemu będzie mieć więcej miejsca w hali produkcyjnej. Zainwestuje 11,5 mln zł, zwiększy zatrudnienie ze 119 do 194 osób. Inwestycję zamierza zrealizować do końca 2021 r. Fabrykę rozbuduje też Sklejka-Pisz Paged. Z myślą o produkcji sklejki wielkoformatowej firma zainwestuje 110 mln zł i do 31 grudnia 2021 r. zwiększy zatrudnienie z 705 do 740 etatów.

Na terenie Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej branża meblowa jest jedna z wiodących jeśli chodzi o inwestycje. W tej chwili funkcjonują tam między innymi: IKEA Industry, Żuławska Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Taranko, Mazurskie Meble Szynaka Interline, Nova Mazur Design czy Telmex.  


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ