Fot. Egger

Fot. Egger

  • Autor: bm
  • 29 wrz 2016 08:28 (aktualizacja: 29 wrz 2016 14:30)

Egger uruchamia fabrykę płyt w Rosji

Ultranowoczesna linia produkcyjna płyt MDF/HDF firmy Egger w Gagarinie jest pierwszą placówką tego typu w Rosji i czwartą w Grupie. Wraz z uruchomieniem linii, firma zrealizowała swój największy projekt inwestycyjny w Rosji w swojej ponad 10-letniej obecności na rynku rosyjskim.

Projekt ten obejmuje budowę różnego typu budynków przemysłowych: linii do produkcji podłóg, prasowania i laminacji, linii do szlifowania, magazynów oraz pomieszczeń biurowych. Na skutek mającej miejsce w 2016 roku rozbudowy zakładu, stworzonych zostanie około 200 nowych miejsc pracy dla mieszkańców Gagarina i okolic.

Produkty wytwarzane na nowej linii mają szerokie zastosowanie: meblarstwo, aranżacja wnętrz, budownictwo, wyposażenie sklepów, drzwi, panele ścienne, panele 3D i wiele innych. Płyty MDF posiadają warstwę wierzchnią o wysokiej gęstości i są stosowane zarówno w formie surowej, jak i laminowanej. W porównaniu z innymi materiałami drewnopochodnymi, płyty MDF posiadają większą wytrzymałości na zginanie, jak również doskonale trzymają śruby. Obciążalność mechaniczna i odporność płyt MDF jest większa niż w przypadku zwykłych płyt wiórowych. Posiadają one również korzystniejsze parametry pęcznienia. Płyty MDF mają cechy mechaniczne, technologiczne i fizyczne podobne do tych, które posiada lite drewno.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ