Nowy showroom firmy Kinnarps, otwarty w 2016 roku w Krakowie. Fot. Kinnarps

Nowy showroom firmy Kinnarps, otwarty w 2016 roku w Krakowie. Fot. Kinnarps

  • Autor: mg
  • 22 sie 2017 13:43 (aktualizacja: 23 sie 2017 10:29)

Firma Kinnarps obchodzi 75-lecie istnienia na rynku meblarskim

W tym roku firma Kinnarps obchodzi 75-lecie. Swoją działalność rozpoczęła dokładnie 15 lipca 1942 roku w wniewielkiej miejscowości Kinnarp, na południu Szwecji, a założyły ją dwie osoby – Evy i Jarl Anderssonowie. Obecnie jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się wyposażeniem wnętrz publicznych na ponad 40 rynkach całego świata.

Czytaj też: Kto został prezesem firmy Meble Wójcik po ukończonym procesie konsolidacji?

Kinnarps to rodzinne przedsiębiorstwo działające w branży mebli biurowych. W roku 1943 rozpoczął dostawę szaf żaluzjowych dla rządu szwedzkiego, z którym trzy lata później podpisano pierwszą stałą umowę. Od tego czasu stał się dostawcą rozwiązań dla sektora publicznego.

Firma nie tylko systematycznie wzbogaca swoją ofertę, ale również wprowadza liczne innowacje. Na początku lat 50. XX wieku Kinnarps rozpoczął współpracę ze specjalistami w dziedzinie ergonomii. W efekcie w 1991 roku opracował i wyprodukował pierwsze biurko typu sit&stand z elektryczną regulacją wysokości blatu.

Jednocześnie Kinnarps współpracuje z wieloma światowej sławy projektantami. W ostatnich latach wiele produktów firmy zdobyło uznanie branży wzorniczej, m. in. w postaci najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu - "iF Design Award" i "Red Dot Award".

Producent ze Szwecji stawia nie tylko na innowacyjność, ale i ekologię stosowanych rozwiązań. Dzisiaj 92 proc. drewna używanego przez Kinnarps posiada certyfikaty FSC/PEFC. Firma nie tylko stosuje ekologiczne materiały, lecz także współpracuje z Möbelfakta w celu zapewnienia odpowiednich warunków socjalnych. 

Obecnie Kinnarps odpowiada za cały łańcuch dostaw – od produkcji po dostawę do klienta. Własne ekipy serwisowe są w stanie dostarczyć i zainstalować ponad 100 stanowisk roboczych na dobę u jednego klienta i do 500 w ciągu tygodnia, z minimalnymi przerwami. Zamówienia w Europie realizowane są w ciągu 4-6 tygodni. Kinnarps oferuje także usługi na poziomie międzynarodowym. Każdego dnia fabryki opuszczają 24 w pełni załadowane kontenery. Ponadto Kinnarps zainwestował w nowoczesną flotę ekologicznych pojazdów w celu dalszego zmniejszenia wpływu na środowisko, a od 2014 roku firma zredukowała emisję spalin o 7 proc.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ