Fot. Stolzen

Fot. Stolzen

  • Autor: mg
  • 28 kwi 2017 07:52 (aktualizacja: 29 kwi 2017 10:10)

Firma Stolzen planuje nowe inwestycje

Elbląska firma Stolzen pozyskała środki na wdrożenie wyników przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Projekt przedsiębiorstwa znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej. Jego efektem będzie wdrożenie do produkcji nowego frontu meblowego.

W ramach projektu elbląska firma Stolzen, producent frontów kuchennych i akcesoriów meblowych, pozyskała dofinansowanie na zakup nowych urządzeń oraz modernizację systemu produkcyjnego. W grę wchodzi również rozbudowa budynku o powierzchnię produkcyjno-magazynową.

W wyniku tych działań Stolzen poprawi swoją pozycję w stosunku do konkurencji, gdyż wdrożenie prac B+R (badanie i rozwój) pozwoli na zaoferowanie nowego typu mebla opartego na innowacyjnym froncie meblowym. Zastosowane zostanie specjalne wzmocnienie, które poprawi stabilności całej konstrukcji.

Poza tym standardowe, jednoczęściowe fronty zastąpione zostaną ramką poprowadzoną po całym obwodzie frontu, a w ramce zostaną osadzone poszczególne elementy, tj. drzwiczki, fronty szuflad itd. Element ten zostanie zespolony ze skrzynią całego mebla.

Dzięki tym działaniom wprowadzimy do produkcji innowacyjny produkt, stanowiący nowość dla rynku, który nie tylko stanowił będzie bezpośrednią odpowiedź na zapotrzebowanie naszych klientów, ale również pozwoli na zdobycie nieosiągalnych przez konkurencję cech. Działania te poprawią naszą pozycję nie tylko na rynku polskim, ale i w skali międzynarodowej – zapowiada Agnieszka Adamek-Zemke z firmy Stolzen.

Dodatkowo zostanie wdrożona nowa organizacja funkcjonowania przedsiębiorstwa - firma wprowadzi zmiany organizacyjno-procesowe, które zoptymalizują efektywność produkcji w aspekcie organizacyjnym, ekonomicznym oraz jakościowym.

Zmiany nastąpią również w związku z wdrożeniem oprogramowania do projektowania mebli w systemie ERP. Pozwoli to na innowacyjne podejście do całego procesu produkcji.

Realizacja projektu pozwoli firmie Stolzen zagospodarować widoczną niszę rynkową, uzyskać przewagi konkurencyjne, pozyskać nowych klientów oraz w pełni zaspokoić oczekiwania aktualnych, co wprost przełoży się na poprawę finansowej sytuacji przedsiębiorstwa. Wypracowane w wyniku realizacji projektu zyski pozwolą na akumulację kapitału, który w przyszłości przeznaczony będzie na kolejne innowacyjne przedsięwzięcia – dodaje Agnieszka Adamek-Zemke.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ