Kolekcja Porti firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Porti firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 08 gru 2016 07:51 (aktualizacja: 08 gru 2016 11:55)

Firma Szynaka Meble nagrodzona za eksport

Firma Szynaka-Meble została nagrodzona za osiągnięcia eksportowe tytułem „Wybitny Eksporter Roku 2016”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas XV Kongresu Eksporterów Polskich, 17 listopada 2016 roku, w Sali Pod Kopułą w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie.

Firma otrzymała również list gratulacyjny i puchar Stowarzyszenia Eksporterów Polskich. W liście gratulacyjnym Stowarzyszenie Eksporterów Polskich podziękowało prezesowi Grupy Meblowej Szynaka Janowi Szynaka "za zaangażowanie w działalność eksportową, która sprzyja budowie pozytywnego wizerunku Polski w kraju i na arenie międzynarodowej".

Firma Szynaka-Meble jest wiodącym producentem mebli w Polsce. Początki jej działalności sięgają 1957 roku. Obecnie do Grupy Meblowej Szynaka należy 5 zakładów produkcyjnych (ponad 93 tys. m2 powierzchni hal produkcyjnych), działających w województwie warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. Produkowane tam meble są eksportowane do ponad 50 krajów. 

Grupa Meblowa Szynaka zajęła się eksportem w latach 90. XX wieku. Początkowo w kręgu jej zainteresowań były rynki wschodnie. Obecnie na rynki zagraniczne trafia 80 proc. produkcji firmy, a głównymi odbiorcami są klienci z krajów Europy Zachodniej, głównie z Niemiec. Ostatnio w kręgu zainteresowań eksportowych pojawiły się także rynki arabskie. Połowa rocznego obrotu firmy generowana jest właśnie przez eksport.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ