Regał firmy Tvilum. Fot. Archiwum.

Regał firmy Tvilum. Fot. Archiwum.

  • Autor: mg
  • 26 wrz 2016 12:51 (aktualizacja: 27 wrz 2016 09:58)

Firma Tvilum rozpoczęła produkcję w Szczecinku

Duńska firma Tvilum oficjalnie rozpoczęła działalność na terenie Szczecineckiego Klastra Meblowego. Przeniosła tam część produkcji ze swoich rodzimych zakładów. Na początku 2017 roku planowane jest zwiększenie wydajności linii produkcyjnej oraz zatrudnienie kolejnych pracowników.

Duńska firma Tvilum specjalizuje się w produkcji mebli skrzyniowych przeznaczonych do aranżacji pokojów dziennych, jadalni i sypialni. Ważną część jej oferty stanowią również meble kuchenne i łazienkowe. Większość jej produkcji trafia na eksport, a głównym odbiorcą są kraje Europy Zachodniej. Polski zakład zlokalizowany w Szczecinku specjalizuje się w produkcji mebli kuchennych i garderób. Większość jego produkcji ma trafiać do sieci handlowej Jysk.

Na początku 2017 roku szczecinecki zakład ma zwiększyć produkcję i zatrudnienie (z dotychczasowych 55 osób do ponad 100). Planowany rozwój oznaczać będzie również wprowadzenie dodatkowej, trzeciej już zmiany pracy przedsiębiorstwa.

Na terenie Szczecineckiego Klastra Meblowego powstaje już kolejna hala produkcyjna. Produkcja w niej ma ruszyć wiosną 2017 roku.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ