Krzesło niejedną ma formę - jeden z paneli dyskusyjnych odbywających się w ramach Forum Branży Meblowej na 4 Design Days w Katowicach. Fot. Grupa PTWP

Krzesło niejedną ma formę - jeden z paneli dyskusyjnych odbywających się w ramach Forum Branży Meblowej na 4 Design Days w Katowicach. Fot. Grupa PTWP

  • Autor: mg
  • 17 lut 2017 09:40 (aktualizacja: 17 lut 2017 10:26)

Forum Branży Meblowej - dyskusja o aranżacji biur

O koncepcjach nowoczesnych biur i sposobach ich aranżacji rozmawiali uczestnicy panelu zatytułowanego „Krzesło biurowe niejedną ma formę”, które odbyło się w Katowicach 16 lutego br. w ramach „Forum Branży Meblowej”. Było ono jednym z wydarzeń towarzyszących „4 Design Days”.

Uczestnicy spotkania dużo miejsca poświęcili ewolucji koncepcji współczesnego biura i zmianom, które dokonały się w jego aranżacji na przestrzeni ostatnich lat.

Myśląc o nowoczesnym biurze, powinniśmy przede wszystkim myśleć o nim z perspektywy organizacji pracy. Samo wyposażenie go w meble jest już etapem końcowym – przekonywał Janusz Mikołajczyk, prezes Mikomax Smart Office.

Z kolei Mariusz Kaczorowski, reprezentujący firmę Kloeber, wskazywał na prymat efektowności jako głównego czynnika determinującego sposób wyposażenia przestrzeni biurowej.

Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka, podczas rozmowy zwróciła uwagę na rolę designu w kreowaniu biurowej przestrzeni. Jej zdaniem, w ostatnim czasie zmienia się nie tylko design biur, ale także domowych przestrzeni przeznaczonych do pracy. 

Uczestnicy dyskusji byli zgodni, że aranżacja współczesnego biura wymaga stosowania rozwiązań systemowych, poczynając od ergonomicznego fotela i biurka, poprzez produkty zapewniające odpowiednią akustykę, a na właściwie zaprojektowanym oświetleniu kończąc. Tylko w ten sposób przełoży się ona na wzrost efektywności zawodowej pracowników.

W dyskusji wzięli udział: Marek Chojnacki (konsultant naukowy firmy Bejot), Jadwiga Husarska-Sobina (projektantka współpracująca z firmą Paged), Mariusz Kaczorowski (dyrektor handlowy w Polsce firmy Kloeber), Janusz Mikołajczyk (prezes zarządu Mikomax Smart Office) oraz Leszek Romanowski (business development manager Grupy Nowy Styl).

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ