PARTNER PORTALU
Fotel Alma, cena od 990 zł, Vox

Fotel Alma, cena od 990 zł, Vox

  • Autor: bm
  • 16 maj 2018 11:51 (aktualizacja: 17 maj 2018 11:26)

Fotele renomowanych marek dostępne w polskich salonach

W różnych stylach, kolorach i cenach, wyposażone w dodatkowe funkcje lub też wyłącznie w siedzisko, oparcie i podłokietniki. Fotele - również te renomowanych zagranicznych marek - dostępne są na polskim rynku.

Na tegorocznych targach „Salone del Mobile” w Mediolanie nie zabrakło propozycji ciekawych foteli – zarówno tych niewielkich i lekkich, jak i takich w rozmiarze XXL. Widać było nawiązania do klasyków i reedycje ikon designu, a także inspiracje kształtami organicznymi. Wśród firm wystawiających się na „iSaloni” były również marki, które na co dzień znajdziemy w warszawskim Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka. Są tu fotele w różnych stylach i w zróżnicowanych cenach. Model odpowiedni dla siebie kupi tu osoba szukająca najnowszych trendów i mebli sygnowanych nazwiskami znanych projektantów, a także ktoś, dla kogo najważniejsza jest dobra relacja jakości do ceny.

Na targach w Mediolanie wyraźnie dominowały fotele wykończone tkaninami. Rzadziej widywało się skóry licowe, które pojawiały się często w połączeniu z tkaninami albo z wyrazistymi szwami, niekiedy w kontrastowych kolorach. Położono też nacisk na zmysł dotyku – coraz bardziej modne są bowiem zmysłowe welwety. Popularną gamą kolorów są barwy ziemi: butelkowe zielenie, oranże, korale oraz brązy, a także odcienie morza – od granatu, przez błękity, po turkus i szmaragd. Nie brakowało też różu, tym razem w bardziej brzoskwiniowym, niż pudrowym odcieniu.

Zarówno na targach w Mediolanie, jak i w ofercie Domoteki widać dwie przeciwstawne tendencje. Z jednej strony mamy lekkie formy, siedziska opierające się na wysokich nóżkach albo ażurowych konstrukcjach. W tym nurcie dostrzegamy wiele inspiracji sięgających do lat 60. i 70. Druga wyraźna tendencja to design trzymający się ziemi: fotele bez widocznych nóżek, bezpośrednio opierające się całą powierzchnią na podłodze.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ