Szafka łącznik w meblach Verano. Fot. Antado

Szafka łącznik w meblach Verano. Fot. Antado

  • Autor: bm
  • 26 wrz 2016 09:33

Funkcjonalne rozwiązania w meblach łazienkowych

Podstawową funkcją mebli łazienkowych jest przechowywanie. W przechowywaniu najbardziej pomocne będą meble duże i głębokie. W tej roli najlepiej sprawdzają się szafki podumywalkowe oraz wysokie regały. Jakie jeszcze rozwiązania w meblach zwiększą funkcjonalność łazienki?

Szafki zwykle oferowane są w wersji z drzwiami lub z szufladami. Każda z tych opcji ma swoje zalety: w szafkach można więcej zmieścić, natomiast szuflady są wygodniejsze w użytkowaniu. Wybór z reguły jest trudny, więc czasem warto połączyć oba rozwiązania. Modułowa konstrukcja umożliwia zestawienie szafki z drzwiami z szafką wyposażoną w szufladę.

Idealnym typem mebla łazienkowego dedykowanym do przechowywania są regały, i to zarówno te wysokie, jak i niskie. Pionowa forma, duże gabaryty i klasyczny sposób otwierania pozwalają na łatwy i swobodny dostęp do zawartości. Jeśli chodzi o funkcjonalność regałów, to w idealnym zagospodarowaniu ich wnętrza pomocny będzie na przykład regulowany układ półek. Możliwość zmiany wysokości przegród pozwala na optymalne dostosowanie wielkości przestrzeni do gabarytów przechowywanych rzeczy (np. wyższych pudełek czy butelek). Z kolei małe wewnętrzne półki przydadzą się do przechowywania niezbędnych w łazience drobiazgów.

Sprzymierzeńcem w walce o utrzymanie porządku w łazienkowych szafkach są szuflady z wewnętrzną organizacją. Rozwiązanie „zapożyczone” z mebli kuchennych w łazience sprawdza się równie dobrze i jest cenione przez użytkowników. Pomysł jest prosty: w wydzielonych przegródkach o różnej wielkości możemy dobrze rozplanować i czytelnie rozłożyć zawartość. Zyskujemy przez to nie tylko porządek, ale też łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ