Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 27 paź 2016 08:40 (aktualizacja: 28 paź 2016 08:30)

Grupa Nowy Styl na targach Orgatec

W Kolonii trwają targi "Orgatec". W tym roku na wyjątkowo dużym stoisku prezentuje się między innymi Grupa Nowy Styl. Na powierzchni 1.200 m² można nie tylko obejrzeć produkty przeznaczone do każdej strefy w biurze, ale także poznać całe know-how tej firmy, dotyczące aranżowania przestrzeni.

Z jakimi wyzwaniami boryka się branża wyposażenia przestrzeni biurowych? "Jednym z nich jest bardzo szybko rozwijająca się technologia urządzeń mobilnych oraz sprzętu komputerowego, która dając coraz to nowe możliwości, wpływa na nasz sposób pracy i codzienne funkcjonowanie. Co za tym idzie, zmienia się zapotrzebowanie na rodzaj mebli, ich wymiary, kształty oraz funkcjonalność" – mówi Przemysław Mac Stopa. Jego odpowiedzią na te wyzwania są system sof modułowych "Tapa" oraz kolekcja krzeseł i stolików "Tauko", które zaprojektował dla Grupy Nowy Styl. Ich wzornictwo nawiązuje do mebli domowych, ponieważ estetyka home office design jest coraz bardziej poszukiwana w nowoczesnych biurach.

Zgadzają się z tym Jan Wertel i Gernot Oberfell, dzięki którym powstał system mebli biurowych Levitate. "Istnieje pewna sztuczna granica pomiędzy produktami biurowymi i domowymi. Niektóre z nich z powodzeniem sprawdzają się w obu przestrzeniach i powinny być dobierane do użytkownika, a nie do wnętrza. Ponadto zastosowanie materiałów i wykończeń, które zwykle kojarzymy z meblami domowymi, sprawia, że biuro staje się miejscem cieplejszym i bardziej przyjaznym" – mówią projektanci.

Na targach w strefie pracy wspólnej Grupa Nowy Styl prezentuje m.in. stanowiska workbench na drewnianych nogach z serii "Levitate", nowe elementy systemu "Play&Work", a także linię "Xio". Do stref pracy indywidualnej proponuje m.in. krzesła umożliwiające dynamiczne siedzenie, biurka z regulacją wysokości, a także miejsca pracy tymczasowej Tepee-Work i wiele innych produktów.

Jednocześnie Grupa Nowy Styl ma pomysły na to, jak zastosować rozwiązania w konkretnej przestrzeni biurowej, co wpływa na poprawę efektywności zespołów, a także wzrost produktywności indywidualnej. Zaprasza także odwiedzających do wirtualnego świata, w którym każdy ma okazję na własne oczy zobaczyć, jak produkty znajdujące się na stoisku sprawdzają się w aranżacji biurowej. 

"Rozwiązanie VR otwiera przed nami nowe możliwości, tworząc niedostępną do tej pory jakość nie tylko w dziedzinie projektowania przestrzeni biurowych, ale również w komunikacji z klientami" – mówi Michał Kita, odpowiedzialny za projekt VR w Grupie Nowy Styl. – "Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprezentować nasze systemy meblowe z pełnym odwzorowaniem skali i warunków panujących w danej przestrzeni. Klient, spacerując po wirtualnym biurze, może porównywać różne warianty systemów meblowych oraz aranżacji, zmieniając je w czasie rzeczywistym."

"Targi dają nam doskonałą możliwość zaprezentowania naszych nowości produktowych. Jednak chciałabym podkreślić, że dla naszej firmy liczą się nie tylko produkty, ale także umiejętność ich zastosowania w konkretnej przestrzeni biurowej. Wyposażamy przestrzeń biurową i publiczną z myślą o ludziach, którzy będą ją użytkować – o ich potrzebach i oczekiwaniach. Biuro dopasowane do potrzeb organizacji to inwestycja, która pomaga pracownikom wykorzystać swój potencjał, a firmie – sprawnie funkcjonować, dlatego na późniejszym etapie będziemy rozmawiać z klientami o tym, jak zaadaptować nasze rozwiązania meblowe, żeby jak najlepiej służyły danej organizacji. Nasze kompetencje w tym zakresie podkreślamy hasłem: We KNOW HOW to #MakeYourSpace" – podsumowuje Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu Grupy Nowy Styl.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ