Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 08 marz 2017 08:21 (aktualizacja: 10 marz 2017 08:07)

Grupa Nowy Styl wdraża nowoczesne technologie cyfrowe

Jaki wpływ na rozwój polskich firm meblarskich ma rozwój technologii cyfrowych? Czy dzięki nim można zwiększyć efektywność produkcji i sprawniej wdrażać nowe projekty? O tym między innymi dyskutowano podczas spotkania zorganizowanego przez Grupę Nowy Styl i firmę Dessault Systemes.

Grupa Nowy Styl, europejski lider w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej oraz firma Dassault Systèmes zorganizowały w Warszawie spotkanie, na temat nowoczesnych technologii cyfrowych i wpływu na rozwój polskich firm oraz ewolucję ich modeli biznesowych.

Punktem wyjścia do dyskusji była fakt, że Grupa Nowy Styl wybrała rozwiązanie „My Product Portfolio” firmy Dassault Systèmes - do projektowania, opracowywania i dostarczania bardziej innowacyjnych produktów i przyspieszenia wprowadzania na rynek nowych artykułów. Specjalistyczne rozwiązanie „My Product Portfolio” oparte jest na platformie 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Zapewnia ono jednolite cyfrowe środowisko do wspierania i usprawniania złożonych globalnych procesów rozwoju produktów powiązanych z tworzeniem prototypów, konfiguracją produktu, projektowaniem, badaniami rynku i współpracą multidyscyplinarną. Stwarza też możliwości współpracy nad innowacjami w zakresie danych i procesów dotyczących opracowywanych produktów. Nowy Styl Group może wdrażać strategie kontroli kosztów i szybciej wprowadzać produkty, a to wszystko zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju i norm bezpieczeństwa. Może korzystać z
funkcji testowania, oceny poprawności projektów i symulacji produkty w środowisku
wirtualnym. 

Tomasz Bardzik, Dyrektor Techniczny Grupy Nowy Styl, podczas spotkania 7 marca, podzielił się doświadczeniami dotyczącymi wpływu cyfrowej transformacji na poprawę efektywności produkcji i zarządzania oraz sprawniejsze wdrażanie modelu Przemysłu 4.0.

"Zaobserwowaliśmy, że w ostatnich latach oczekiwania klientów uległy zmianie." - mówi Tomasz Bardzik. - "Dziś, zamiast wybierać produkty z katalogu, często potrzebują rozwiązań szytych na miarę i oczekują od nas, że odpowiemy na ich konkretne potrzeby. Poszukiwaliśmy rozwiązań, które pozwolą przyspieszyć rozwój biznesu, zwiększyć efektywność i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek. Wdrożenie platformy PLM jest jednym ze strategicznych projektów dla naszej firmy. (...) Dziś bardzo często korzystamy z przestrzeni wirtualnej, aby predefiniować lub projektować odpowiedzi na konkretne potrzeby nabywców naszych rozwiązań. Platforma 3DEXPERIENCE jest dobrym narzędziem do dzielenia się naszym doświadczeniem i wiedzą bezpośrednio z klientami."


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ