Kolekcja Verano firmy Mebin. Fot. Mebin

Kolekcja Verano firmy Mebin. Fot. Mebin

  • Autor: mg
  • 15 wrz 2016 12:34 (aktualizacja: 15 wrz 2016 12:52)

Hity sprzedaży w segmencie mebli drewnianych

Bohaterem najnowszego Rynkowego Hitu Miesiąca, rankingu przygotowywanego tradycyjnie przez redakcję czasopisma „Meble Plus”, są meble przeznaczone do salonów i jadalni, produkowane z drewna lub z zastosowaniem naturalnych fornirów. Moda na rozwiązania ekologiczne sprawiła, że cieszą się one rosnącym zainteresowaniem.

Meble wykonywane z drewna bądź przy użyciu naturalnych fornirów od zawsze uznawane były za synonim elegancji i luksusu. Zdaniem przedstawicieli salonów meblowych, często sięgają po nie klienci, dla których aranżacja wnętrza jest wyrazem ich pozycji i statusu społecznego. Nic dziwnego, że wybierane przez nich kolekcje mebli nie mogą być przypadkowe. Jest to tym bardziej istotne, gdy wyposażany jest salon bądź jadalnia, a więc najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia.

Argumentem przekonującym innych odbiorców jest naturalność użytych materiałów. Drewno od lat kusi wszystkich zwolenników ekologicznych trendów.

Aspekt cenowy, który na rynku meblarskim jest wciąż bardzo istotnym kryterium zakupowym, w tym przypadku nieco traci na ważności. Meble drewniane bądź z naturalnymi fornirami są droższe od bazujących na płytach drewnopochodnych. Zamiast ceny, klienci zwracają więc uwagę na stylistykę kolekcji i wybarwienia poszczególnych brył. Wbrew pozorom, klasyczny styl, choć dominujący, nie jest jedynym. Formy mebli stają się bardziej uproszczone, mniej dekoracyjne, a przy tym nie stronią od rozwiązań w postaci umiejętnie wkomponowanego oświetlenia typu LED bądź ciekawych uchwytów, co w efekcie nadaje im bardziej nowoczesny charakter.

Przy tym nie można zapominać, że jest to rozwiązanie na lata. Solidne i trwałe meble nie są bynajmniej kupowane z myślą, by wymienić je po upływie sezonu. Dlatego ich piękno ma charakter uniwersalny, nie podlegający wahaniom zmieniających się mód.

Meble drewniane lub fornirowane w swojej ofercie mają zarówno firmy specjalizujące się w tego typu produkcji, jak i traktujące je jako atrakcyjne uzupełnienie asortymentu.

Przepytywani przez nas przedstawiciele salonów meblowych wskazali kolekcję „Verano” Mebinu jako tę, która cieszy się obecnie w ich placówkach największą popularnością. Na podium znalazły się również produkty firm Szynaka Meble oraz Zakor.

 

WYNIKI RANKINGU "RYNKOWY HIT MIESIĄCA"

Miejsce 1. „Verano” Mebin

Meble „Verano” wykonano z drewna dębowego z elementami okleiny naturalnej w ciepłym kolorze antycznego orzecha, z widocznym rysunkiem słojów i układem części drewnianych. Delikatne podświetlenie ledowym światłem szklanych półek wydobywa piękno brył i dodaje meblom elegancji. Na kolekcję składają się meble modułowe, oferujące wszystko, co jest potrzebne do wypoczynku, spożywania posiłków i przechowywania zastawy stołowej.

Miejsce 2. „Velvet” Szynaka Meble

„Velvet” to ekskluzywna kolekcja zaprojektowana w nowoczesny sposób. Piękno mebli podkreśla szlachetny dekor dąb rustical oraz charakterystyczna, pozioma i podświetlana wstawka ze szropowanego drewna litego, umieszczona pomiędzy elementami frontów. Jej płynne przejścia sprawiają, że bryły wydają się lżejsze. 

Miejsce 3. „Malaren” Zakor

„Malaren to innowacyjna kolekcja mebli dębowych, której lekkość formy przełamuje motyw głęboko drążonego drewna, dającego wrażenie solidności bryły. W meblach tych zastosowano znane już z innych kolekcji firmy Zakor szklane półki, podświetlane diodami LED.

Miejsce 4. „Torino” Szynaka Meble 

Masywne komody, witryny, szafki wiszące i stojące z kolekcji „Torino” zwracają uwagę rysunkiem naturalnego, olejowanego drewna dębowego. Kolor korpusów, a także frontów, złamany delikatnymi wstawkami ze stali szlachetnej, sprawia, że meble emanują elegancją. Cechą wyróżniającą kolekcję są charakterystyczne przecięcia na masywnych frontach. Dyskretnie wkomponowane elementy oświetlenia przestrzeni oszklonych oraz krawędzi półek szklanych nadają meblom unikatowy wygląd. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ