Dekor Sosna Beeton firmy Impress Decor. Fot. Impress Decor

Dekor Sosna Beeton firmy Impress Decor. Fot. Impress Decor

  • Autor: mg
  • 07 lis 2016 11:45

Impress Decor partnerem Forum Dobrego Designu

Firma Impress Decor Polska, producent folii i papierów dekoracyjnych dla przemysłu meblarskiego, została jednym z partnerów najbliższej edycji Forum Dobrego Designu. Najbliższa, czwarta już, odsłona tego wydarzenia odbędzie się 7 grudnia br. w Warszawie.

Ełcka drukarnia jest częścią Grupy Impress, posiadającej fabryki w Austrii, Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Brazylii i Rosji. Firma specjalizuje się w produkcji folii i papierów dekoracyjnych znajdujących zastosowanie w przemyśle meblarskim i aranżacji wnętrz.

Impress Decor w ostatnich latach intensywnie inwestuje w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat firma wydała ok. 70 mln euro na unowocześnienie produkcji i parku maszynowego. W czerwcu br. w Ełku została otwarta nowa linia produkcyjna, której koszt wyniósł ponad 15 mln euro. Maszyna składa się z czterech stacji drukarskich i dwóch elementów lakierniczych. Wytwarza folie o maksymalnej szerokości druku 2,75 m, dzięki czemu zakład może zaspokajać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, a są nimi przede wszystkim największe polskie firmy meblarskie, m.in. Forte, Black Red White, Szynaka Meble, Meble Wójcik, IKEA czy Tvilum.

Impress inwestuje również w innych krajach - wkrótce powstanie nowe laboratorium i showroom w Hiszpanii, a w Rosji - linia do impregnowania papieru dekoracyjnego.

Forum Dobrego Designu to jedno z największych w Polsce wydarzeń skupiających branżę wyposażenia wnętrz i wzornictwa. W najbliższej edycji uczestniczyć będzie ponad 800 gości, w tym architektów, projektantów wnętrz, designerów, a na program złożą się liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ