Stoisko firmy Profim na targach Orgatec 2016. Fot. Profim

Stoisko firmy Profim na targach Orgatec 2016. Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 07 lis 2016 23:29 (aktualizacja: 14 lis 2016 14:49)

Jak Polacy zaprezentowali się na targach "Orgatec"?

Wśród wystawców uczestniczących w targach „Orgatec”, które odbyły się w Kolonii w dniach 25-29 października br., znalazło się również kilkanaście firm z Polski. Dominowali producenci mebli biurowych, którzy tym samym potwierdzili, że jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów krajowego przemysłu meblarskiego.

Balma, Bejot, Ergomaster, Furniko, Heritus, Hush, Karoń, Maro, Maxbert, MDD, Mikomax, Noti, Profim, Sella – tak prezentuje się lista polskich wystawców uczestniczących w tegorocznych targach „Orgatec”. Wielu z nich specjalnie na tę okazji przygotowało nowości produktowe.

„Beautifully functional” – pod takim hasłem w Kolonii zaprezentowała się firma Profim, która specjalnie na tę okazję przygotowała aż 7 premierowych kolekcji. Jedną z nowości była rodzina krzeseł obrotowych „Violle”, zaprojektowana przez niemieckie biuro projektowe ITO Design. Kolejną premierę stanowiły zestawy soft seating i kompaktowe fotele do stref spotkań autorstwa francuskiego designera Christophe’a Pilleta – „Chic”, „Chic Air” i „Chic Tables”. Z kolei multifunkcjonalne krzesła sklejkowe „Com” to najnowszy projekt Paula Brooksa. Następną nowością prezentowaną na stoisku firmy Profim były stołki „Mickey” – kolejny projekt ITO Design.

Kilka z już istniejących kolekcji firma zaprezentowała w nowych odsłonach, dzięki czemu meble zyskały zupełnie nową funkcjonalność. „SoftBox” projektu Paula Brooksa został wyposażony w akustyczne ekrany umożliwiające wydzielenie przestrzeni do spotkań, zaś kolekcję „Wyspa” (projekt ITO Design) uzupełniono o stoliki oraz ścianki, na których można zamocować ekran do wyświetlania prezentacji.

Na liczącym 1.200 m2 stoisku Grupy Nowy Styl została zaprezentowana szeroka oferta produktów przeznaczonych do aranżacji każdej strefy w biurze. W ramach strefy pracy wspólnej pokazano m.in. stanowiska workbench na drewnianych nogach z serii „Levitate”, nowe elementy systemu „Play & Work”, czyli stanowiska workbench do integracji z szafami, a także linię „Xio”. Z kolei do stref pracy indywidualnej Grupa Nowy Styl polecała m.in. krzesła umożliwiające dynamiczne siedzenie, biurka z regulacją wysokości, a także miejsca pracy tymczasowej „Tepee-Work”. Klienci mogli też zapoznać się z rozwiązaniami dedykowanymi do miejsc spotkań – poczynając od innowacyjnych puf „Tapa”, poprzez systemy modułowe, aż do nawiązujących do klasyki designu krzeseł i stolików „Tauko”.

Na tegorocznych targach „Orgatec” Mikomax Smart Office zaprezentował m.in. swoje topowe produkty w nowych odsłonach. Nawiązywały one do motywu przewodniego stoiska, które zawierało się w haśle „Smart change. We make it easier”. Na łatwe dopasowanie istniejącej przestrzeni do potrzeb organizacji pozwalają na przykład zaprezentowane na targach nowości: „#Hush Phone” i „#Hush Closed”, czyli wersje systemu kabin tworzących ministrefy.

Również Fabryka Mebli Biurowych MDD zaprezentowała w Kolonii nowe kolekcje. Jej ofertę wzbogaciły krzesła i sofy „Mesch” oraz „Ultra”. 

Z kolei Balma promowała swój sztandarowy system „Balma Plus”, ale też pokazała nową ladę recepcyjną o czystej, geometrycznej formie.

Tegoroczna edycja targów „Orgatec” była już 10., w której brała udział firma Bejot. Na stoisku o powierzchni 120 m2 pokazała trzy niezależne kolekcje projektu Dymitra Malcowa: „Treehouse”, „Beachhouse” oraz „Cave”. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się projekt Studia Grajkowcy – system niskich sof „U_Floe”. Podczas targów można było obejrzeć również kilka nowych kolekcji foteli obrotowych, m.in. „Momo” (projekt Ronalda Straubela).


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ