Suwalski zakład produkcyjny firmy Malow, producenta mebli metalowych. Fot. Mariusz Golak

Suwalski zakład produkcyjny firmy Malow, producenta mebli metalowych. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 07 sie 2017 14:16 (aktualizacja: 08 sie 2017 11:21)

Jak produkowane są meble metalowe w zakładach Malow?

Firma Malow funkcjonuje na rynku już ponad 25 lat. Producent z Suwałk specjalizuje się w produkcji mebli metalowych przeznaczonych do aranżacji zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych. Są wśród nich meble: mieszkaniowe, biurowe, sportowe, szkolne, warsztatowe, medyczne.

Czytaj też: Gdzie Agata otworzy swoje kolejne salony?

Roczna produkcja firmy Malow wynosi ok. 300 tys. sztuk mebli. Jej wyroby docierają do odbiorców poprzez sieć około 70 dealerów na terenie całej Polski oraz 25 poza granicami kraju. Meble metalowe znane są za granicą, we wszystkich krajach Unii Europejskiej (w szczególności we Francji, Niemczech, Holandii, Belgii, Czechach, Słowacji oraz Skandynawii). Od trzech lat Malow jest obecny również w krajach arabskich: Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kuwejcie, a także - od niedawna - w Trynidadzie&Tobago. Aktualnie fabryka zatrudnia ponad 640 osób.

W 2017 roku firma Malow planuje zwiększyć swoją sprzedaż do 177 mln zł. Pomóc mają w tym inwestycje na terenie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej oraz systematyczne poszerzanie oferty produktowej. Firma wdrożyła już cztery duże projekty technologiczno-organizacyjno-produkcyjne, kryjące się pod nazwami: Malow 1, Malow 2, Malow 3 i Malow 4. Posiada też zakład produkcyjno-handlowy w Charkowie na Ukrainie, a w końcu 2014 roku do grupy kapitałowej dołączył Malow Skand zlokalizowany w Świnoujściu. Firma uruchomiła również w 2016 roku kolejny projekt inwestycyjny - Malow 5.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ