Fot. Kinnarps

Fot. Kinnarps

  • Autor: bm
  • 02 lis 2016 10:27 (aktualizacja: 02 lis 2016 10:30)

Komfort i technologia w krzesłach biurowych

Krzesło biurowe jest czymś więcej niż tylko i wyłącznie meblem do siedzenia. To, jaką ma budowę i jakie zastosowano w nim mechanizmy zwiększające komfort użytkowania, ma bezpośredni wpływ nie tylko na naszą wygodę podczas codziennej pracy, ale i na zdrowie oraz samopoczucie.

Najnowszy patent firmy Kinnarps to system Free Float nowej generacji, który sprawia, że siedzenie i oparcie fotela poruszają się niezależnie od siebie, dostosowując się do postawy i ruchów osoby siedzącej na fotelu. Został on zastosowany w nowej serii foteli obrotowych „Capella”, którą zaprojektowano zgodnie z przekonaniem, że postawa siedząca wcale nie oznacza postawy niemalże nieruchomej. Stąd też pomysł, by zastosować mechanizm, który w jakiś sposób ‘wymusza’ na nas ruch.

Dynamika siedzenia jest też głównym założeniem zaprojektowanej przez Martina Ballendata linia foteli „4ME” z portfolio Grupy Nowy Styl. Zastosowano w niej mechanizm S-Move, który zapewnia użytkownikowi pełnię biodynamicznego siedzenia. Poruszające się pod wpływem aktywności użytkownika w 4 kierunkach siedzisko wywołuje mikroruchy miednicy, zapewniając zdrową pozycję siedzącą, nie zaburzając koncentracji potrzebnej w pracy. Dodatkowo technologia self-tension zapewnia automatyczne dopasowanie parametrów krzesła do wagi użytkownika. Dzięki temu zakres balansu jest zawsze idealny, a krzesło w każdym ruchu stanowi odpowiednie podparcie dla układu mięśniowo-szkieletowego. 

Jeszcze dalej – bo poza klasyczną pozycję siedzącą – wychodzi najnowszy projekt hybrydowego krzesła, które nie tylko zapewnia komfort pracy, ale również jest antidotum na choroby kręgosłupa związane z pozycją siedzącą. Fotel "Blue Bird" (firmy Human+) został już opatentowany w Stanach Zjednoczonych i Europie. Fotel łatwo się przekształca i pozwala na przemienne siedzenie w dwóch pozycjach - klasycznej lub w klękosiadzie. Jego oparcie w obu pozycjach podpiera kręgosłup, poza tym posiada podłokietniki i zagłówek zapewniające użytkownikowi niezbędny komfort.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ