Piknik bezpieczeństwa Kronopolu. Fot. Kronopol

Piknik bezpieczeństwa Kronopolu. Fot. Kronopol

  • Autor: bm
  • 14 cze 2016 20:40 (aktualizacja: 14 cze 2016 20:59)

Kronopol dba o bezpieczeństwo pracy

Firma Kronopol zorganizowała 11 czerwca piknik poświęcony bezpieczeństwu pracy i innym kwestiom związanym z BHP. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, w tym różnego rodzaju symulacje i pokazy, zorganizowane między innymi przez Straż Pożarną.

W pokazy zaangażowała się przede wszystkim Państwowa Straż Pożarna z Żar. Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć strażaków w akcji w bardzo realnych sytuacjach. Podczas trwania pikniku symulowane były dwa zdarzenia – pożar domu oraz wypadek drogowy.  

"Bezpieczeństwo i higiena pracy to jedne z kluczowych kwestii w działalności naszej firmy, a nasi pracownicy od lat przywiązują do nich dużą wagę. Cieszymy się, że już po raz drugi mogliśmy zorganizować piknik i edukować również członków naszych rodzin" – komentuje Jędrzej Kasprzak, szef komórki BHP w Kronopol sp. z o.o.

Podczas pikniku była też okazja do prezentacji oferty firm. Firmy 3M, Ansel, Siemens i Eurodis, dostarczające do Kronopolu środki ochrony osobistej, specjalistyczny sprzęt ochronny czy też urządzenia zapewniające bezpieczeństwo na stanowiskach pracy. Nie zabrakło również stoiska firmy Kronopol oraz Show Car, w którym można było obejrzeć wszystkie produkty oferowane przez producenta płyt i materiałów drewnopochodnych na całym świecie.  

Na stoisku marki Victoria było można skosztować soku wyciskanego ze świeżych owoców, a na stoisku 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach, z którym Kronopol współpracuje już od wielu lat, sprawdzić ciśnienie krwi, poddać się badaniu spirometrycznemu oraz sprawdzić poziom cukru we krwi. Na najodważniejszych czekały symulatory dachowania oraz symulatory zderzeń.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ