Zabudowa pod sam sufit nie przytłoczy wnętrza, jeżeli zdecydujemy się na proste, pionowe fronty, które „wysmuklą” całość, jak w linii KAMduo XL. Fot. KAM

Zabudowa pod sam sufit nie przytłoczy wnętrza, jeżeli zdecydujemy się na proste, pionowe fronty, które „wysmuklą” całość, jak w linii KAMduo XL. Fot. KAM

  • Autor: bm
  • 29 gru 2016 10:25 (aktualizacja: 29 gru 2016 10:38)

Kuchnia w dekorach sosnowych - komentarz eksperta

Gatunki iglaste są chętnie stosowane w aranżacji wnętrz, a jednym z najpopularniejszych nadal pozostaje sosna. Nie jest to już jednak ta zwyczajna, swojska sosna, kojarzona z prostymi, nie zawsze dobrej jakości meblami. O nowych "sosnowych" trendach mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka w firmie KAM.

"Nowoczesne technologie i duża swoboda projektantów w interpretacji rysunku drewna zaowocowały licznymi modyfikacjami, które odnajdujemy w bogatej palecie mocno zróżnicowanych wzorów drzew iglastych" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. "W dekorach drewnopodobnych inspirowanych sosną lub innymi gatunkami iglastymi odnaleźć można słoje, rozgałęzienia, pęknięcia i pory bardzo zbliżone do oryginału, dodatkowo jednak podkreślone niezwykłą barwą czy z dużo mocniej zaznaczonymi cechami gatunkowymi drewna. W naszej ofercie wzorniczej proponujemy kilka odmian drzew iglastych, na czele z wciąż bardzo popularną sosną. Ten, wydawałoby się dobrze znany dekor, potrafi jednak zaskoczyć ciekawymi odmianami."

Dekor sosna bielona dostępny pod nazwą Andersen doskonale wpisuje się w klimat jasnych, pełnych światła, prosto, ale funkcjonalnie urządzonych wnętrz, w których dominują materiały kojarzące się z naturą. To również ukłon w stronę tradycji i fascynacji surowym drewnem: dekor przywodzi na myśl proste deski pomalowane białą farbą, spod której jednak dobrze widoczne jest usłojenie.

Paletę wzorów inspirowanych jednym z najpopularniejszych gatunków w naszych lasach uzupełnia nowatorski i zdecydowanie odbiegający od oryginału dekor sosna Jackson. Ciekawy rysunek, uzyskany dzięki połączeniu szarości i brązów przetykanych jaśniejszymi refleksami, szczególnie przypadł do gustu zwolennikom klimatów industrialnych. 

W aranżacji wnętrz kuchennych nadal niezwykle popularne jest w drewno w stylu vintage, które ma sęki, pęknięcia, a także nosi wyraźne ślady użytkowania. W styl ten doskonale wpisuje się dekor sosna bramberg zaskakujący grą kontrastów: na delikatnym tle mocno zarysowują się sęki i pęknięcia utrzymane w ciemniejszych barwach.

Alternatywą dla rodzimej sosny może być jej bardziej egzotyczna odmiana – pinia. W ofercie firmy KAM jest ona dostępna aż w trzech odcieniach: biała, szampan i brązowa. Delikatne, pasiaste usłojenie dekoru doskonale koresponduje z nowoczesnymi materiałami, takimi jak akryl w wysokim połysku.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ