Fot. Publikator

Fot. Publikator

  • Autor: bm
  • 08 lut 2017 08:34

Liderzy konkursu "Meble Plus - Produkt Roku"

Dobiegła końca XV edycja konkursu „Meble Plus – Produkt Roku”. Jest to dobry moment na dokonanie pewnych podsumowań. W obecnej postaci konkurs funkcjonuje od sześciu edycji, tj. od 2011 roku, postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej właśnie im. Kto zdobył najwięcej statuetek w ciągu ostatnich sześciu lat?

Udało nam się wyłonić grupę liderów – firm, które mają na swoim koncie najwięcej statuetek „Produkt Roku”. Okazuje się, że w ciągu ostatnich sześciu lat najwięcej statuetek „Produkt Roku” zdobyła firma Paged (wraz z należącą do niej marką Woodways). Firmie przyznaliśmy łącznie pięć nagród. W edycji 2011 nagrodzone zostało krzesło „Kioto”, które okazało się najlepsze w kategorii Design. W tej samej edycji, w kategorii Łóżko zwyciężyło łóżko „Bossa Nova” (wtedy Woodways, dzisiaj Paged). W edycji 2012, w kategorii Sypialnia nagrodzono kolekcję „Melody”, a w konkursie „Produkt 2013” - system do jadalni „Catania”. W roku 2015 statuetkę otrzymała kolekcja do jadalni „Modern”.

Laureatów czterech statuetek jest więcej. Firma Poldem w edycji 2013 zdobyła nagrodę w kategorii Sofa – za produkt „Mirage”, w edycji 2014 nagrodzony został jej zestaw wypoczynkowy „Siena”, natomiast w roku 2015 – sofa „Katerini”. W poprzedniej edycji, w konkursie „Produkt 2016” nagrodę otrzymała sofa „Kelly”. Wśród liderów konkursu jest też marka Bydgoskie Meble, której udało się zdobyć w ciągu sześciu lat cztery statuetki. Pierwsze z nich – to nagroda za kolekcję „Corano” w edycji 2011 (kategoria Jadalnia) oraz w tej samej edycji nagroda za zestaw „Domino” (kategoria Salon). Rok później Bydgoskie Meble zdobyły nagrodę za zestaw „Cambio” (kategoria Mebel mieszkaniowy). Kolejną statuetkę firma ta dostała za system „Quartz” w 2014 roku (kategoria Salon).

Kolejnym zdobywcą czterech nagród jest firma Profim. W 2012 producent ten otrzymał aż dwie statuetki – pierwszą za innowacyjny produkt „mPosition” w kategorii Gabinet, drugą – za krzesło biurowe „Veris Net”. W 2013 roku firmie Profim przypadło w udziale zwycięstwo w kategorii Fotel/krzesło. Nagrodzono krzesło „Sorriso”. Drugą w tej samej edycji statuetkę firma dostała za produkt „Wall In” (Kategoria Gabinet/biuro).

Czterokrotnym laureatem sześciu ostatnich edycji (nie licząc tegorocznej) była też firma Gala Collezione, która zdobyła statuetki w latach: 2013 (produkt „Planet”, kategoria Zestaw wypoczynkowy), 2014 (sofa „Siena” w kategorii Sofa), 2015 (produkt „Belluno” w kategorii Zestaw wypoczynkowy) i w 2016 (sofa „Coletto” w kategorii Sofa).

Wśród liderów jest też firma Mebin, która również czterokrotnie otrzymała statuetkę „Produkt Roku”. W 2013 – za kolekcję „Corino” do sypialni, w 2014 – za sypialnię „Flamenco”, w 2015 – za sypialnię „Verano”, w 2016 – za kolekcję „Elegante” w kategorii Mebel mieszkaniowy.

Trzykrotnych laureatów konkursu naliczyliśmy pięciu – są to firmy: Anegre, Iste, Szynaka Meble, Vox, Meble Matkowski. Firmy, które zostały nagrodzone dwiema statuetkami to: BN Office Solution, Layman, Forte, Halupczok i Caya Design.

Czytaj więcej: w najnowszym wydaniu "Mebli Plus"


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ