Fot. Hülsta

Fot. Hülsta

  • Autor: bm
  • 06 marz 2017 13:57 (aktualizacja: 07 marz 2017 11:04)

Meble do jadalni - zobacz propozycje polskie i zagraniczne!

Czego oczekują klienci od mebli przeznaczonych do jadalni? Przede wszystkim solidności, ale także wrażenia ciepła i przytulności. Istotną kwestią jest również kompatybilność mebli do części jadalnej z tymi, które kupujemy do salonu – warto bowiem tak je zestawić, by stanowiły spójną stylistycznie całość.

Na polskim rynku tendencje związane z wyborem mebli do jadalni są różne. Pierwszy kierunek jest taki, że w mieszkaniach potrzebujemy coraz mniej mebli, coraz cenniejsza staje się wolna przestrzeń, w związku z tym rzadziej decydujemy się na pełne zestawy mebli jadalnianych, kładąc przy tym większy nacisk na ich jakość i dopasowanie do ogólnego stylu i klimatu pomieszczenia. Druga tendencja jest nieco inna – zmierza przede wszystkim ku zaspokojeniu potrzeby komfortu i tutaj już meble dodatkowe są mile widziane, nawet w niewielkiej przestrzeni.

Sprawdzając ofertę mebli dostępnych na polskim rynku, obok propozycji rodzimych producentów, warto przyjrzeć się meblom jadalnianym, które w swojej ofercie mają zagraniczni producenci, a szczególnie marki włoskie i niemieckie. To oni bowiem kreują światowe trendy meblarskie i wskazują kierunki, w których powinni iść projektanci i producenci, chcąc sprzedawać meble zgodne z aktualnymi trendami. Warto zwrócić uwagę między innymi na ciekawe rozwiązania materiałowe - zastosowanie szkła, metalu, kamienia czy tworzyw sztucznych sprawia, że nawet najprostsza forma stołu nabiera wdzięku i tworzy określony klimat w pomieszczeniu. Nie bez znaczenia są też rozwiązania funkcjonalne - od różnych rodzajów podstawy począwszy, poprzez nowoczesne systemy rozkładania, na dodatkowych funkcjach (np. przechowywania) kończąc.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ