PARTNER PORTALU
Nawet w niewielkiej sypialni można znaleźć miejsce na niezbędne sprzęty. Fot. IKEA

Nawet w niewielkiej sypialni można znaleźć miejsce na niezbędne sprzęty. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 21 marz 2018 11:55 (aktualizacja: 26 marz 2018 08:18)

Meble do małej sypialni - propozycje na wymiar i nie tylko

Mała sypialnia to prawdziwe wyzwanie zarówno dla projektanta, jak i dla użytkownika. Meble wykonane na wymiar albo te dedykowane szczególnie niewielkim metrażom pomogą rozwiązać problem.

W przypadku małych pomieszczeń często okazuje się, że najlepszym wyborem jest styl minimalistyczny, który dzięki ograniczeniu zbędnych dodatków pozwala uniknąć efektu przytłoczenia. W takich ascetycznych wnętrzach całą uwagę skupiają na sobie meble, które w przypadku niewielkiego metrażu muszą być maksymalnie funkcjonalne i niemalże "skrojone na miarę". Modnym trendem w 2018 roku jest wprowadzanie do minimalistycznych aranżacji żywych akcentów kolorystycznych, które przełamują monotonię szarego wnętrza i nadają mu spersonalizowany charakter. 

W ofercie producentów znajdziemy wiele kolekcji mebli do sypialni na wymiar, które mogą być wykonywane z różnych materiałów wykończeniowych, w szerokiej palecie struktur i odcieni. W małych sypialniach, w których chcemy zachować cenną przestrzeń, a jednocześnie podążać za obowiązującymi trendami, świetnie odnajdzie się np. kolekcja Modern marki Komandor. Wizualny ład aranżacji zapewni tu wielofunkcyjne łóżko w klasycznym układzie z dwoma szafkami nocnymi połączonymi z oryginalnym wezgłowiem. Wezgłowie, w zależności od modelu, składa się z dwóch lub trzech płyt o różnych wymiarach, co sprawia, że mebel ten stanowi idealne rozwiązanie do minimalistycznych sypialni o indywidualnym charakterze. Mocowane ze sobą płyty wezgłowia tworzą dodatkową półkę, która może posłużyć jako miejsce do odkładania osobistych drobiazgów na czas snu. Dzięki opcji podnoszenia łóżka zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie pościeli, koców lub innych przedmiotów. Wysoki komfort obsługi zapewnia stelaż na podnośnikach gazowych, które ułatwiają podnoszenie materaca.

Wśród wielofunkcyjnych mebli dedykowanych małej sypialni warto zwrócić uwagę również na znane już od kilku sezonów łóżko "4 You" z oferty firmy Vox. To łóżko zapewni nie tylko wygodną przestrzeń do spania, ale też miejsce do przechowywania podręcznych przedmiotów i pościeli, półki na książki itp. Można tutaj też powiesić telewizor czy dodatkowe oświetlenie, dzięki czemu łóżko staje się niemalże całym pokojem.

Idealnym pomysłem na ergonomiczne zagospodarowanie niewielkiej sypialni jest wykorzystanie szafy z drzwiami przesuwnymi w dopasowanym kolorze, która doskonale zastąpi komodę. Jest to już dobrze znany na rynku patent, który pomaga wykorzystać przeróżne zakamarki i stworzyć z nich miejsce do wygodnego przechowywania. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ