Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 01 cze 2017 08:04 (aktualizacja: 01 cze 2017 11:21)

Meble do przechowywania - rozwiązania do pokoju dziecięcego

Pojemna szafa czy system komód z szufladami? A może wnęka zabudowana drzwiami przesuwnymi? Rozwiązań funkcji przechowywania w pokoju dziecięcym może być wiele, producenci radzą jednak wybrać te "szyte na miarę", które pozwolą jak najlepiej wykorzystać przestrzeń pokoju.

CZYTAJ TEŻ: Modułowe kolekcje mebli do pokoju dziecięcego

Zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci mebli mają w swoich ofertach propozycje, które można wykorzystać do przechowywania przedmiotów i odzieży w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym. Na przykład marka Raumplus oferuje systemy do przechowywania z możliwością personalizacji i dostosowania aranżacji wnętrza do zmieniających się potrzeb i wieku dziecka. 

"Wielofunkcyjność systemów Raumplus sprawia, że górna część szafy może zostać wykorzystana do urządzenia sypialni dla dziecka. W pokoju dzieci w wieku szkolnym dzięki przesuwnym drzwiom i odpowiednio dobranym regałom urządzić można kącik do nauki. Zamontowany na optymalnej wysokości blat posiada odpowiednio dużo miejsca na komputer, a w szufladach i szafach zmieszczą się podręczniki i przybory szkolne. Całość zasłaniają wielkoformatowe drzwi przesuwne, których fronty wykańczane są indywidualnie" - mówi Aneta Świderska, projektant w firmie Raumplus.

Wszelkie szafy, komody, szuflady, pudła i półki pomogą zachować w pokoju dziecka porządek. Szczególnie pożądane jest, żeby meble miały dużo przegródek i półek, gdzie wszystko będzie miało swoje miejsce.

"Warto zwrócić uwagę raczej na funkcjonalność mebli, niż na ich design. Modne obecnie meble bezuchwytowe mogą być dla dziecka za trudne w użytkowaniu. Lepiej jest postawić na klasyczne mebelki z uchwytami, których wielkość będzie dopasowana do niewielkich dziecięcych rączek" – mówi Zbigniew Drzewiński Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy Gamet, polskiego producenta klamek i uchwytów do mebli. - "Ważna jest także wytrzymałość mebli. Dzieci często opierają się o nie, ciągną za drzwiczki szafek, lub wieszają się na nich całym ciężarem. Meble ze skomplikowanym i drogim systemem otwierania nie przetrwają długo w dziecięcym pokoju. Solidne zawiasy i proste uchwyty sprawdzą się tu najlepiej" – podkreśla ekspert firmy Gamet.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ