PARTNER PORTALU
W hotelu sieci Ibis Styles w Białymstoku znalazły się meble znanych polskich marek. Fot. Ibis Styles

W hotelu sieci Ibis Styles w Białymstoku znalazły się meble znanych polskich marek. Fot. Ibis Styles

  • Autor: Beata Michalik
  • 25 paź 2017 13:01 (aktualizacja: 27 paź 2017 09:27)

Meble i wnętrza szyte na miarę - zobacz polskie realizacje kontraktowe!

Upodobanie do naturalnych materiałów, stylu potocznie zwanego eko, klimatów industrialnych i loftowych – to najpopularniejsze kierunki, w jakich zmierza wzornictwo wnętrz użyteczności publicznej. A do tego wszystkiego perełki meblowego designu albo meble personalizowane, tworzone na potrzeby konkretnego odbiorcy.

Hotele, restauracje, przestrzenie rekreacyjne, kluby fitness, poczekalnie – z jednej strony każdy z tych obiektów jest inny, wykreowany zgodnie z oczekiwaniami właściciela, z drugiej – wiodące tendencje w aranżacji wnętrz docierają i tutaj, nie sposób ich pominąć. Warto się im przyjrzeć - rynek kontraktowy w Polsce ma się bowiem całkiem dobrze, co wynika po pierwsze – z dobrej koniunktury na rynku nieruchomości, z drugiej – jest efektem bardzo aktualnej tendencji do rewitalizowania starych budynków i adaptowania ich na obiekty noclegowe i gastronomiczne. Producenci mebli, którzy mniejszą lub większą część swojej oferty kierują na rynek kontraktowy, szansy na zwiększenie popytu upatrują jednak nie tylko w nowych inwestycjach, ale również w dążeniu do podnoszenia standardu tych obiektów, które już istnieją. Liczą też na rozwijający się rynek apartamentów typu condo, a także na współpracę z deweloperami budującymi luksusowe mieszkania pod wynajem.

Wnętrza użyteczności publicznej, pod względem aranżacji i wyposażenie w meble, rządzą się własnymi prawami, które najczęściej są indywidualnie dopasowane do każdego typu obiektu. Inne dla hotelu, restauracji czy nocnego klubu, jeszcze inne – dla pomieszczeń sklepowych, usługowych czy biurowych. Wspólne dla nich jest jedno – mają być funkcjonalne i stylistycznie dopasowane do roli, jaką spełniają.

CZYTAJ WIĘCEJ: w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ