Almond (Wajnert Meble) to kolekcja, która powstała po to, aby wszystkie potrzebne rzeczy znalazły swoje właściwe miejsce lub były odpowiednio wyeksponowane. Fot. Wajnert Meble

Almond (Wajnert Meble) to kolekcja, która powstała po to, aby wszystkie potrzebne rzeczy znalazły swoje właściwe miejsce lub były odpowiednio wyeksponowane. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: mg
  • 19 kwi 2017 09:53 (aktualizacja: 20 kwi 2017 11:19)

Meble RTV - najciekawsze propozycje producentów

W ostatnich latach zestawy mebli RTV cieszą się rosnącą popularnością, co ma niewątpliwie związek z pojawiającymi się na rynku coraz to nowszymi modelami telewizorów czy systemów kina domowego. Zdaniem producentów, o sukcesie komercyjnym tego typu mebli decyduje przede wszystkim umiejętne połączenie walorów wizualnych z użytecznością.

Estetyka i funkcjonalność – to podstawowe kryteria, którymi kierują się Polacy kupujący zestawy mebli RTV. W tym miejscu warto dodać, że produkty z tego segmentu przeszły w ostatnim czasie wyraźną estetyczną ewolucję. Stały się lżejsze wizualnie, a ich bryły zyskały nowocześniejszy, a przy tym bardziej minimalistyczny kształt. Szafki RTV mają być bowiem ozdobą salonu, a nie tylko praktycznym dodatkiem do sprzętu audiowizualnego.

Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na funkcjonalnie zaprojektowane meble na potrzeby wyposażenia RTV. Z uwagi na różne projekty i funkcjonalność salonów oferujemy szafki RTV w wielu rozmiarach oraz uzupełniające je praktyczne regały, półki, komody i witryny – mówi Aldona Czechowska, product manager w firmie Wajnert Meble.

W stronę nowoczesności

Analizując oferty zestawów RTV dostępnych na rynku, widać, że klienci preferują nowoczesne bryły mebli, choć w sklepach bez problemu można również dostać szafki i komody o tradycyjnej linii. W wielu polskich domach obecnie króluje inspirowany trendami skandynawskimi minimalizm, którego znakiem rozpoznawczym są proste formy brył. I takie właśnie są najchętniej kupowane obecnie zabudowy RTV. Nieodzownym dopełnieniem minimalistycznej stylistyki są jasne, stonowane kolory.
Nie oznacza to bynajmniej, że tradycyjne szafki wykończone okleinami drewnopodobnymi zostały odesłane do lamusa. Polacy wciąż darzą je wielkim sentymentem, a bogactwo oferowanych dekorów (gatunków drewna, typów usłojenia, dostępnej kolorystyki itp.) sprawia, że każdy znajdzie w tej ofercie odpowiadające mu rozwiązanie.

Coraz częściej meble RTV oferowane są w postaci systemów modułowych, które pozwalają na samodzielne kreowanie wyglądu wnętrza. Dzięki nim każdy element równie dobrze można kupić osobno, żeby zaaranżować przestrzeń zgodnie ze swoimi potrzebami.

Niezależnie od stylu salonu, który ma decydujący wpływ na wybór rodzaju mebli, liczy się ich atrakcyjność wizualna. Zestawy RTV sytuowane są bowiem najczęściej w centralnym punkcie wnętrza. Tym samym świadczą o guście domowników i zwracają uwagę odwiedzających ich gości. Równie dobrze mogą występować w postaci wieloelementowej kolekcji, służącej do zabudowy całej ściany bądź też być pojedynczym akcentem dekoracyjnym we wnętrzu. Ważne, żeby harmonijnie wpisały się w stylistykę domu lub mieszkania.

Estetyka to nie wszystko

Dobierając zestawy RTV do swoich potrzeb, ale i możliwości wnętrza, klienci muszą uwzględnić dostępne wymiary. Niższe szafki zwykle trafiają do salonów, w których znajdują się meble wypoczynkowe. W przypadku mniejszego metrażu chętniej wybierane są szafki wysokie. Niemniejsze znaczenie ma optymalna wysokość szafki pod telewizor, którą należy dobrać pod wysokość siedziska mebla wypoczynkowego – dodaje Aldona Czechowska. Z punktu widzenia estetyki ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji we wnętrzu, więc do większego telewizora należy dobrać odpowiednio długą szafkę lub stosownie dużą komodę.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ