Garderoba Komandor

  • Autor: bm
  • 15 maj 2017 09:08 (aktualizacja: 16 maj 2017 12:18)

Meble "szyte na miarę" i ich najważniejsze funkcje

Wykonywanie mebli na wymiar, dostosowanych do konkretnych pomieszczeń i upodobań użytkowników daje wiele możliwości funkcjonalnych. Tego rodzaju meble można dostosować do nietypowych kształtów pomieszczenia, wykorzystać dzięki nim trudno dostępne miejsca i stworzyć efektowne kombinacje.

Jakie funkcje mogą spełniać meble "szyte na miarę" konkretnego wnętrza? Na przykład mogą zastępować ścianki działowe i w ciekawy sposób podzielić wnętrze.

"Nie tylko efektowne drzwi składane lub przesuwne mogą rozdzielać domowe strefy bez konieczności budowania ścian. Tę funkcję mogą spełniać również inne rozwiązania systemowe. Atrakcyjnym sposobem na odmienienie własnego „m”, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu miejsca, jest szafa połączona z biblioteczką, czy narożna szafa z garderobą. Pozwala ona podzielić kawalerkę na część sypialną i dzienną, a w większym mieszkaniu wydzielić np. miejsce do pracy. Z kolei jeśli zależy nam na subtelniejszym odgrodzeniu i zwiększeniu poczucia intymności, najlepiej sprawdzi się do tego celu – otwarty lub oszklony regał, który z każdej strony wyeksponuje nasze skarby" – mówi Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

Praktycznym rozwiązaniem do zastosowania w salonie czy przedpokoju, zarówno na mniejszym, jak i na większym metrażu, jest szafa z częścią regałową. Stworzona na wymiar zabudowa pozwala efektywnie zagospodarować cenne centymetry i urozmaicić wnętrze. Dzięki niej mamy możliwość użytkowania dotychczas niewykorzystanej przestrzeni np. nad szafą. Dodatkowo możemy ją efektownie ozdobić za pomocą grafiki na froncie.

 Sporo miejsca w sypialni zyskamy decydując się na łóżko z dodatkowymi szufladami, schowkami czy półkami, w których pochowamy pościele i koce, ale też inne, mniejsze drobiazgi. Dodatkowo łóżko może, zostać uzupełnione o długi zagłówek pełniący rolę szafki nocnej lub też tylnej półki.

Bez względu na to, jaką przestrzenią dysponujemy zawsze warto skorzystać z inteligentnych pomysłów i rozwiązań na przechowywanie, które doskonale sprawdzą się w przypadku poddasza, skosów lub wnęki pod schodami. Jeśli w mało ustawne miejsca wkomponujemy meble dobrane na wymiar, wówczas puste przestrzenie zostaną właściwie wykorzystane.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ