Stół Bari z drewnianym blatem. Fot. Rosanero

  • Autor: bm
  • 12 lut 2018 20:07 (aktualizacja: 13 lut 2018 22:36)

Meble z litego drewna - aktualne trendy i sprzedaż

Drewno zawsze było i będzie czymś wyjątkowym dla projektantów i producentów mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. Jest w nim bowiem ogromny potencjał, zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. Kwintesencja solidności i trwałości. Naturalny materiał, który oddycha i starzeje się niemal jak żywa istota…

Jakie są meble z naturalnego drewna? Przede wszystkim… różne, nie dające się zaszufladkować i zamknąć w jednej definicji. „Cechy mebli z drewna litego to bardzo szerokie pojęcie. Tak szerokie, jak szeroka jest różnorodność gatunków drzew, pomnożona przez ilość technologii, jakimi drewno można wykończyć. Innymi cechami obdaruje nas drewno sosnowe, innymi bukowe, dębowe lub mango. Inne właściwości będzie miała powierzchnia drewniana polakierowana, inne ługowana, olejowana, czy woskowana.” - mówi Wiesław Michalak z firmy Dekort, specjalizującej się w produkcji mebli z litego drewna.

(...) Meble z litego drewna renomowanych marek, ale i młodych, wchodzących na rynek projektantów, ma w swojej ofercie showroom Euforma. Należy do nich m.in. Fameg. Przygoda z drewnem dla tej marki zaczęła się już w XIX wieku, kiedy to Bracia Thonet wyprodukowali pierwsze krzesło. Do dziś projektanci marki w swoich produktach wykorzystują jako główny materiał drewno. Co więcej, nieprzerwanie trwa produkcja kultowych już krzeseł A-14 czy A-18 będących wizytówką Famegu. A inne marki? Np. 366 Concept, bazując na oryginalnych rysunkach Józefa Chierowskiego, do produkcji modelu 366, wykorzystuje tylko wysokogatunkowe drewno. Kolejnymi przykładami mogą być marki Nowymodel.org czy też młoda marka Woody Woody. Oferowane przez nią lampy, meble i drobne akcesoria domowe, łączą w sobie inspirację ukochaną Skandynawią, minimalizm i uwielbienie naturalnego drewna. Warto również zwrócić uwagę na Swallow’s Tail Furniture. W swojej ofercie mają dwa rodzaje mebli, część z litego drewna dębowego i orzechowego, druga część ze sklejki okleinowanej. I to te z drewna cieszą się sporym zainteresowaniem.

Od lat z litego drewna wykonuje meble firma Arino House z Hajnówki. (...)Lite drewno w swoich projektach wykorzystuje również marka Rosanero, która należy do przedsiębiorstwa Anders Meble. Jest to polska firma produkująca meble oraz akcesoria do wnętrz, które wpisują się w popularny w ostatnich latach styl minimalistyczny. W swojej ofercie posiada m.in. stoły, łączące drewno z innymi materiałami, a także krzesła i fotele o prostych formach.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: w najbliższym wydaniu "Mebli Plus"


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ