Restauracja Wino Corner z fotelami Evo (Paged Collection). Fot. Ernest Wińczyk

Restauracja Wino Corner z fotelami Evo (Paged Collection). Fot. Ernest Wińczyk

  • Autor: bm
  • 14 gru 2016 12:37 (aktualizacja: 14 gru 2016 12:44)

Meblowe realizacje w obiektach publicznych

Wnętrza użyteczności publicznej, pod względem aranżacji i wyposażenie w meble, rządzą się własnymi prawami, które najczęściej są indywidualnie dopasowane do każdego typu obiektu. Inne dla hotelu, restauracji czy nocnego klubu, jeszcze inne – dla pomieszczeń sklepowych, usługowych czy biurowych.

Wielu polskich i zagranicznych producentów mebli uczestniczy w realizacji projektów dotyczących wnętrz publicznych. Wyposażają hotele, statki wycieczkowe, restauracje, kawiarnie, kluby fitness, sklepy i punkty obsługi klienta. Niektóre z nich specjalizują się szczególnie w konkretnych rodzajach wnętrz. Rynek kontraktowy już od kilku lat rozwija się na tyle prężnie, że znajduje się na nim miejsce zarówno dla dużych producentów, jak i dla mniejszych firm.

Mówiąc o realizacjach kontraktowych na pewno warto wspomnieć o firmie Paged, która ma na swoim koncie liczne przykłady wykorzystania mebli w ciekawych wnętrzach. Modele z linii Paged Collection zostały wykorzystane między innymi w Hotelu Grand Lubicz w Ustce i Rezydencji Nosalowy Dwór w Zakopanem. Meble z serii Paged Collection pojawiły się między innymi w trzech warszawskich restauracjach: Senses, Wine Corner oraz Bistro Toscana.

Długa jest również lista referencji firmy Chairconcept, której domeną są właśnie wnętrza użyteczności publicznej. Z jej ciekawszych projektów warto wyliczyć: kompleksowy projekt dla Radisson BLU i Park INN w Oslo, Hilton w czeskiej Pradze, Hyatt w Paryżu, hotel Jiburg w Holandii.

Pfleiderer od pewnego czasu specjalizuje się w wykończeniu wnętrz na statkach pasażerskich. Kilka projektów firma zrealizowała w tym roku. Duże zainteresowanie ofertą Pfleiderera to m.in. efekt decyzji o stworzeniu przez firmę własnej linii produktów dedykowanych dla inżynierów i architektów przemysłu stoczniowego. Skorzystali z niej przede wszystkim projektanci Royal Caribbean, którzy przy projektowaniu mebli oraz obić ścian na „Harmony of the Seas” zastosowali 40 różnych rozwiązań firmy Pfleiderer.

CZYTAJ WIĘCEJ - w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ