Biznesmeblowy.pl

Modai - pokój dzienny, aranżacja BRW

Meblowy minimalizm - coraz bardziej lubią go Polacy

  • Autor: bm
  • 19 gru 2017 08:32 (aktualizacja: 20 gru 2017 14:57)

Na zlecenie firmy Black Red White przeprowadzono badanie "Meble w polskich domach". Miało ono odpowiedzieć na pytanie - jaki styl lubią Polacy, jak najchętniej umeblowaliby swoje domy? Zdecydowana większość z nich stwierdziła, że najlepiej czuliby się w mieszkaniu urządzonym w czystym stylu minimalistycznym.

Aż 47 proc. stwierdziło, że najlepiej czułoby się w mieszkaniu urządzonym w czystym stylu minimalistycznym, 39 proc. wskazało w drugiej kolejności na styl minimalistyczny ciepły, a 28 proc. na styl skandynawski współczesny. Proste formy i stonowany wystrój okazały się najlepiej odzwierciedlać gusta i upodobania ankietowanych, którzy cenią sobie wnętrza urządzone w wersji „light”. Żeby jeszcze dokładniej zbadać i przeanalizować potrzeby Polaków, odwiedzono również 100 ankietowanych w ich domach i mieszkaniach, przeanalizowano wnętrzarskie trendy i przeprowadzono rozmowy z projektantami wnętrz. Wyniki tych działań stały się bazą i inspiracją do stworzenia kolekcji mebli minimalistycznych. Pod hasłem "Piękne jest proste" powstały kolekcje: Modai, Moko, Muro i Mitoda, a także autorską serię komfortowych sof. 

Minimalizm to gładkie fronty, najczęściej pozbawione uchwytów, frezowań i innych elementów dekoracyjnych, matowe lub połyskujące. To kanciaste sofy bez miękkich krągłości, zakładek i nadruków. Powierzchnie bez widocznego usłojenia drewna czy innych elementów jego struktury. Dekory odwzorowujące surowy beton, stal i kamień, elementy gładkiego szkła i proste bryły, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie przypominają meble…Ważne jest, by elementy takiego wnętrza były wykonane z wysokiej jakości materiałów, wszelkie niedoróbki czy bylejakość będą bowiem widoczne jak na dłoni. Styl minimalistyczny nie lubi nadmiaru szczegółów i agresywnych kolorów. Jego zadaniem jest uspokajać wzrok i umysł, pozwalać na pełny relaks i koncentrację na tym, co ważne i piękne.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce

OSTATNIO KOMENTOWANE