Targi meblowe w Ostródzie. Stoisko firmy E-logistics. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 11 wrz 2017 12:36 (aktualizacja: 12 wrz 2017 20:42)

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie 2017 - fotorelacja

8 września br. zakończyła się 44 edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie i 4 edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA. Podczas obu wydarzeń swoją ofertę zaprezentowali producenci mebli tapicerowanych i skrzyniowych, a także urządzeń i komponentów meblarskich.

Targi meblowe w Ostródzie mogą się pochwalić bogatą tradycją. Od lat były ważnym punktem na mapie imprez adresowanych do branży meblowej, a z racji lokalizacji ułatwiały kontakty handlowe z partnerami z krajów Europy Wschodniej. Ich formuła ewoluowała i obecnie stały się przede wszystkim platformą do spotkań B2B. Jednak porównując statystyki targowe ostatniej edycji z poprzednimi, widać spadek zarówno liczby wystawców, jak i powierzchni wystawienniczej, co zapewne skłoni organizatorów do poszukiwania nowej formuły wydarzenia.

W tym roku wśród wystawiających się w Ostródzie producentów mebli dominowały firmy specjalizujące się w produkcji mebli tapicerowanych. Libro, PMW, Gala Collezione, Bydgoskie Meble, Etap Sofa, Benix, Platan, Arkos, Emilia Meble - to tylko niektóre z nich. Większość zaprezentowała klasyczne sofy i narożniki, utrzymane w szerokiej gamie szarości i beżów, które cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Na ekspozycjach można była zauważyć również meble o zdecydowanie żywszej kolorystyce, choć te akurat występowały raczej w roli akcentów. Na kilku stoiskach pojawiły się także modele nawiązujące formą i wzornictwem do meblarskiej klasyki - sofy typu chesterfield i fotele-uszaki. 

W tym roku w Ostródzie pojawili się także między innymi producenci mebli biurowych (Fabryka Mebli Biurowych BM), krzeseł (Atrave, Chairs), materacy (Animar), a także dostawcy rozwiązań IT opartych o technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (Actum Lab) czy producenci maszyn do cięcia tkanin (Allcomp). Tym samym zwiedzający otrzymali przegląd najnowszych produktów i technologii adresowanych do branży meblarskiej.

 

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ