System #Hush Phone firmy Mikomax Smart Office. Fot. Mikomax Smart Office

System #Hush Phone firmy Mikomax Smart Office. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: mg
  • 07 lut 2017 14:52 (aktualizacja: 07 lut 2017 15:21)

Mikomax Smart Office na "4 Design Days"

W dniach 16-19 lutego 2017 roku w Katowicach odbędzie się druga edycja "4 Design Days". Wydarzenie adresowane jest do architektów, projektantów, deweloperów i inwestorów. Weźmie w nim udział również Mikomax Smart Office, producent rozwiązań dla przestrzeni biurowych.

Podczas "4 Design Days" Mikomax Smart Office przedstawi swoje topowe produkty, w tym najnowsze odsłony systemu "#Hush" - wersję "Phone" i "Closed" oraz biurko "Stand Up RAM". Przedstawiciele firmy wezmą także udział w panelach dyskusyjnych, podczas których zaprezentowane zostaną m.in. wnioski z pierwszego w Polsce projektu badawczego poświęconego smart workingowi.

Przedstawiciele Mikomax Smart Office będę uczestniczyli w dwóch panelach dyskusyjnych. 16 lutego br. prezes Janusz Mikołajczyk weźmie udział w dyskusji Forum Branży Meblowej pod tytułem „Krzesło biurowe niejedną ma formę”, natomiast Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu oraz członek zarządu firmy, tego samego dnia, podzieli się swoimi spostrzeżeniami w ramach dyskusji „Ach, ci millenialsi… Jak projektować dla pokolenia nowoczesnych technologii”. Oba tematy dotykają kwestii zmian w organizacji przestrzeni biura i wyzwań, które stoją przed projektantami, także w kontekście ewolucji sposobu wykonywania obowiązków służbowych, korzystania z miejsca pracy oraz wymagań przedstawicieli nowych generacji pracowników.

Nasza firma od wielu lat obserwuje nowe trendy w aranżacji biur i staliśmy się częścią tych zmian. Obecnie nurtem, który nabiera coraz większego znaczenia na rynku pracy, jest smart working. We współpracy z ABSL przygotowaliśmy pierwszy w Polsce projekt badawczy poświęcony temu zagadnieniu, którego efektem jest opublikowany na początku roku przewodnik dla przedsiębiorców planujących wdrożyć ten sposób zarządzania w ramach swojej organizacji. Smart working to nowy model biznesowy, który zakłada większą elastyczność pracy zatrudnionego, co docelowo przekłada się na lepszą efektywność i zadowolenie. Jednym z ważnych elementów tej koncepcji jest przestrzeń biurowa, która zyskuje dodatkowe funkcje obok podstawowych. Rozwój nowych technologii oraz zmiana pokoleniowa kształtują inny typ pracownika i jego potrzeb, co musi mieć swoje odzwierciedlenie w przestrzeni biurowej. W realizacjach odpowiadamy na te wymagania, proponując specjalne strefy do pracy dla jednostek lub kameralnych zespołów zgodnych z zasadami ergonomii – przekonuje Zuzanna Mikołajczyk z Mikomax Smart Office. Nasze stoisko na "4 Design Days" będzie się wpisywało w ideę smart change, która zakłada, że dostosowanie biura do zmieniających się potrzeb firmy czy nadanie przestrzeni nowych zastosowań nie oznacza rewolucji. Może być zrealizowane poprzez wprowadzenie przemyślanych i wielofunkcyjnych rozwiązań. Prezentowane projekty nadają znaczną elastyczność, która jest jednym z fundamentów smart workingu. Funkcjonalność i indywidualizm są kluczem do myślenia o przestrzeni pracy jako miejscu dynamicznym, gotowym do ewolucji w zależności od potrzeb użytkowników.

Rozwiązania, które będą prezentowane w ramach "4 Design Days" przez Mikomax Smart Office, to projekty z rodziny "#Hush", "Stand Up" czy "Packman". Linia "#Hush" to innowacyjny system kabin przeznaczonych do organizacji pracy indywidualnej lub w kameralnych grupach. Najnowszy model "#Hush Phone" to swego rodzaju budka dostosowana do prowadzenia rozmów telefonicznych czy wideokonferencji. Dzięki kompaktowym wymiarom można go z łatwością włączyć do istniejącej przestrzeni, podnosząc funkcjonalność tradycyjnego open space'u. Z kolei "Stand Up RAM" to nowa wersja "Stand Up", zaprojektowana przez Tomasza Augustyniaka. Jest to innowacyjny system biurek z manualną regulacją wysokości blatu, który umożliwia realizację aktywności zawodowej w dowolnej pozycji. Pozwala na dynamiczną pracę, a opatentowany mechanizm zapewnia łatwe dopasowanie biurka do potrzeb pracownika. Na "4 Design Days" zostanie zaprezentowany także fotel "Packman". Obok swojej funkcjonalności i wygody, wyróżnia się on oryginalnym wykonaniem i nadaje każdemu wnętrzu charakter. Ta propozycja, dzięki swoim wysokim oparciom, pozwala na częściową izolację akustyczną od otoczenia oraz rozpraszających bodźców wzrokowych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ