Jadalnia Opium. Fot. Mebin

Jadalnia Opium. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 23 wrz 2016 08:45 (aktualizacja: 25 wrz 2016 11:28)

Najlepszy stół dla polskiego klienta

Duży, rozkładany stół do jadalni to obecnie jeden z najchętniej lansowanych na targach mebli mieszkaniowych. To efekt trendu, zgodnie z którym wnętrze mieszkalne ma być przyjazne, rodzinne, zachęcające do wspólnego spędzania czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Im większa powierzchnia stołu po rozłożeniu, tym bardziej doceniają to klienci.

Najchętniej kupowane przez klientów są modele z wygodnym mechanizmem rozkładania: ręcznym, półautomatycznym lub automatycznym. Prowadnice synchroniczne umożliwiają szybkie rozłożenie stołu, wystarczy że pociągniemy za nogi lub blat z jednej strony by całość łatwo się rozsunęła. Dzięki nim, na co dzień niewielki mebel może aż dwukrotnie zwiększyć swoją powierzchnię i osiągnąć do 4 metrów długości.

Przy zakupie stołu warto wziąć pod uwagę, ile osób będzie przy nim zasiadało. Na osobę powinno się przeznaczyć co najmniej 70 cm. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany i linię wzorniczą odpowiadającą stylistyce wnętrza. Stół do reprezentacyjnej jadalni ma być solidny i stabilny. Na ogół bywa posadowiony na 4 nogach, ale ciekawym rozwiązaniem jest model na nodze kolumnowej, w której przechowywane są wsady książkowe. Na przykład w stołach „Corino” i „Wiktoria” firmy Mebin skrajne podpory stanowiące elementy kolumny rozsuwają się wraz z blatem i uzyskujemy 3 mocne podparcia dla długiego blatu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ