Todd Bracher, projektant z Nowego Jorku, jeden z uczestników tegorocznego Trend Forum na targach IMM w Kolonii. Fot. Koelnmesse

Todd Bracher, projektant z Nowego Jorku, jeden z uczestników tegorocznego Trend Forum na targach IMM w Kolonii. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 12 sty 2017 11:53 (aktualizacja: 13 sty 2017 10:29)

Najnowsze trendy na targach w Kolonii

Tradycyjnie w programie odbywających się w Kolonii targów IMM (16-22 stycznia br.) znajdzie się Trend Forum. To wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu mebli i wyposażeniu wnętrz. Jego uczestnikami będą między innymi znani projektanci.

Kolońskie targi branży meblowej to nie tylko prezentacja oferty uczestniczących w nich wystawców, ale także rozmowy i dyskusje dotyczące najnowszych trendów dotyczących aranżacji i wyposażenia wnętrz. Jednym z najważniejszych punktów programu 7-dniowej imprezy jest Trend Forum, podczas którego profesjonaliści w osobie znanych projektantów prezentują najnowsze trendy na aktualny rok. Wydarzenie odbywające się w hali 3.1 specjalnie adresowane jest do architektów, projektantów wnętrz, producentów i dziennikarzy branżowych.

Podczas tegorocznej edycji Trend Forum poruszane będą zagadnienia dotyczące aktualnie "królujących" stylów, wnętrz przyszłości, idei smart home oraz wpływu kolorów i światła na komfort użytkowania wnętrz. Oprócz projektantów, w dyskusjach wezmą udział także producenci, socjologowie i specjaliści z dziedziny reklamy.

Każdy dzień na Trend Forum rozpocznie rozmowa prowadzona przez Franka A. Reinhardta, który zaprezentuje wnętrze będące "bohaterem" danego dnia. W dyskusjach weźmie udział cała plejada znakomitych projektantów, m.in. Gudy Herder, Johanna Bouko, Ursula Geisman czy Katrin de Louw. Ponadto pojawią się także Peter Maly, Steffen Kehrle, Stefan Heiliger i Eero Koivisto, a także Sebastian Herkner, Marco Dessi i Harry Thaler jako uczestnicy poprzednich edycji towarzyszącego targom konkursu "Pure Talents Contest". Po raz kolejny w ramach Trend Forum zostanie zaprezentowany również projekt wizjonerskiego domu "Das Haus", którego autorem w tym roku jest Todd Bracher. 

Ważną częścią tegorocznego Trend Forum będą dyskusje poświęcone kolorom we wnętrzach i materiałom wykończeniowym. Karl Johan Bertilsson z NCS Colour Academy będzie mówił na temat aktualnych i przyszłych trendów kolorystycznych podczas dni adresowanych do profesjonalistów, a Christine Gottwald z Akzo Nobel podejmie ten sam temat w trakcie dni otwartych. O zestawieniach kolorystycznych wykład wygłosi dr Hildegard Kalthegener, a prof. Axel Venn opowie o wpływie koloru i światła na samopoczucie mieszkańców.

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ