Biznesmeblowy.pl

Nowa Arena Ostróda ruszy jesienią

  • Autor: ps
  • 11 lut 2014 09:50 (aktualizacja: 11 lut 2014 09:54)

Trwa drugi etap rozbudowy jednego z największych obiektów Targowo – Konferencyjnych w Polsce Wschodniej – Areny Ostróda. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013.

Centrum powiększy się o dodatkową halę o powierzchni użytkowej ponad 21 tysięcy m2 oraz łącznik pełniący funkcje rekreacyjne, który połączy istniejący już obiekt z obecnie realizowanym. Po zakończeniu prac budowlano – modernizacyjnych budynek będzie dysponował powierzchnią wystawienniczą o wielkości ponad 42 tysiące m2, a także nowymi drogami dojazdowymi i dogodnymi parkingami dla 1.510 samochodów, w tym 24 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Koszt projektu to kwota rzędu 85,5 mln zł.

Nowy budynek będzie funkcjonował jako jedna hala lub dwie osobne. Całość składać się będzie z 3 kondygnacji. Nowością będzie możliwy przejazd tirów przez halę, w celu usprawnienia organizacji targów. W przyziemiu powstanie zaplecze techniczne. Znajdzie się tu także zaplecze gastronomiczne, pomieszczenia pomocnicze, kotłownie i zespół zasilania w energię elektryczną. Wyższy poziom to miejsce przewidziane na powierzchnie wystawowe oraz zespoły sanitarne. Przeszklony łącznik między budynkami oprócz funkcji rekreacyjnej (mała gastronomia, zieleń, obiekty małej architektury, wyposażony będzie w ruchome schody oraz windy. Zapewni także możliwość dogodnego transportu, nawet samochodom wielkogabarytowym. Na hali targowej zaprojektowano pomieszczenia potrzebne do prawidłowej obsługi targów, szatnie, pomieszczenia pracowników obsługi, pomieszczenia techniczne, przewidziano możliwość urządzenia około 240 stanowisk targowych na powierzchni ok. 10.000 m2.

Wyposażenie budynku w system ścian przesuwnych umożliwi w krótkim czasie zamianę dużej sali konferencyjnej na 1.200 osób, na małe sale spotkań. Rozbudowa Areny Ostróda umożliwi organizowanie nowych, większych, bardziej przystosowanych do nowoczesnych technologii i potrzeb klienta imprez targowych, imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Odbiór budynku zaplanowano do 30 października 2014 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce