Fotel "Ushak". Fot. Swarzędz Home

Fotel "Ushak". Fot. Swarzędz Home

  • Autor: bm
  • 17 wrz 2014 14:17 (aktualizacja: 18 wrz 2014 08:05)

Nowa marka na polskim rynku mebli

Do polskich producentów mebli dołączyła w tym roku kolejna firma - nowa, a jednak posiadająca swoją historię. Swarzędz Home w założeniu ma kontynuować tradycję dawnej marki Swarzędz.

Założyciele Swarzędz Home - między innymi prezes Julitta Maciejewska-Walczak i projektant Jacek Mikołajczak tak mówią o swoim pomyśle na swoistą reaktywację tradycji starej, dobrze kojarzącej się polskiej marki:

W latach 90-tych zeszłego wieku w Swarzędzkich Fabrykach Mebli zaczęła się nasza meblowa pasja. Pracowaliśmy w najbardziej znanej polskiej firmie meblowej. Ona ukształtowała nas zawodowo i nauczyła szlachetnego meblarskiego rzemiosła. Ze wspólnej pasji zrodziło się marzenie, aby zrewitalizować markę Swarzędz. (...) Tworząc dzisiaj markę Swarzędz Home kierujemy się hasłem „Mądrość w tradycji, przyszłość w innowacji”. Kultywujemy ponad 100-letnie tradycje Swarzędzkich Fabryk Mebli, sięgające czasów polskiego prekursora przemysłu meblowego Antoniego Tabaki.

Twórcy nowej marki zapowiadają, że będą opierać się przede wszystkim na naturalnych materiałach - drewnie, skórze, dobrych tkaninach. Na rynku debiutują z kilkoma produktami, sprzedawanymi w limitowanych seriach. Pierwszy z nich - fotel "Ushak" - to restylizacja jednego z oryginalnych modeli produkowanych w latach 80-tych przez Swarzędzkie Fabryki Mebli. W  latach 90-tych Jacek Mikołajczak zaprojektował na ich bazie prestiżowy, skórzany zestaw "Albin", który królował w polskich ministerstwach, ambasadach i kancelariach prawnych. Nowy - stary "Ushak" wykonywany jest ręcznie w limitowanych seriach z tkanin i skór. W łóżku sypialnianym "Dream Luxury Marina" wykorzystano zagłowie tapicerowane tkaniną z formułą aqua clean i aplikacje ze skóry. Z kolei wielobarwna tkanina obiciowa łóżka "Duke" została zaprojektowana w Hiszpanii, choć kolorowe printy do złudzenia przypominają polskie, polne kwiaty...


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ